Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

10.02.2017 08:54  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Byki powróciły w bardzo dobrym stylu. Już czwartkowe otwarcie FW20 było plusowe (0,34%) a potem byki systematycznie zwiększały przewagę. Sektorem, który był lokomotywą wzrostów okazał się sektor bankowy (WIG-BANKI 3,1%). Ostatecznie zamknięcie FW20 wypadło na imponującym poziomie 2 139pkt, co oznaczało zwyżkę  2,5%.

Warszawski parkiet wyróżniał się pozytywnie na tle wyników innych giełd w Europie, gdzie również dominowały wzrosty ale nie tak imponujące jak nad Wisłą. GPW wyróżnia się również na tle emerging markets. W sferze publikacji makro brakowało super istotnych pozycji. Jedyne ważniejsze dane, a więc initial claims, wypadły lepiej od oczekiwań.
 
W układzie dziennym na wykresie pojawiła się wysoka biała świeca poprzedzona niewielką luką hossy. Przy okazji ustanowione zostały nowe maksima trwającego trendu wzrostowego, co jest potwierdzeniem obowiązujących tendencji. Niezwykle długo siłę utrzymuje ADX, który po ostatnich sesjach zawahania i wyrysowaniu przegięcia powrócił do zwyżek, przy powiększonej przewadze +DI nad –DI. Na układzie godzinowym doszło do wybicia górą z kanału wzrostowego, co dodatkowo wsparło bycze nastroje. Elementem wprowadzającym pewne wątpliwości do oceny zaangażowania strony popytowej jest brak istotnego przyrostu LOP.
 
W piątek rano na rynkach azjatyckich nastroje są bycze. Mocno zwyżkuje m.in. giełda w Japonii, a SHC w spokojnym stylu kontynuuje trzy-tygodniową passę wzrostów. Z kolei futures na indeksy DAX oraz SP500 sugerują możliwość lekko dodatniego otwarcia FW20. W pozytywny sentyment wpisują się m.in. dane z Chin o bilansie handlowym, które zaskoczyły in plus. W kolejnych godzinach jedyną ważniejszą pozycją będzie lutowy indeks nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan, ale figura nie ma raczej większego znaczenia cenotwórczego dla FW20. 

Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda