Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

13.02.2017 08:49  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Kolejny dzień wzrostów FW20. Ponownie motorem napędowym wzrostów WIG20 były banki. Sektorowi pomogła wypowiedź prezesa PIS wykluczającego działania rządu w sprawie „frankowiczów”, które zachwiałyby systemem bankowym. Kontrakty wystartowały w piątek 0,5% nad kreską, a potem kupujący jeszcze nieco powiększyli przewagę i na zamknięciu zwyżka wynosiła 0,9%. Krajowy parkiet wyróżniał się pozytywnie na tle europejskich giełd, których ogólny obraz był neutralny. Jedyną istotniejszą pozycją w piątkowym kalendarium był styczniowy Indeks Uniwersytetu Michigan, który okazał się nieco gorszy od oczekiwań. Niemniej SP500 zyskał 0,4%.
 
Układ techniczny jest wciąż byczy. Po piątkowej sesji pojawiła się luka hossy, a opór 2 159 pkt jest już wstępnie naruszony – brakuje tylko przebicia w cenach zamknięcia. Jeśli podaż nie wykorzysta tego poziomu do kontry, na co przy bardzo silnym ADX szanse są niewielkie, i opór w końcu pęknie strona popytowa będzie miała otwartą drogę do 2 200 pkt. 
 
Nastroje na rynkach w poniedziałek rano są względnie pozytywne. Co prawda GPW ostatnio stanowi klasę sama dla siebie, ale wsparcie z zewnątrz nie powinno zaszkodzić. Spokojne wzrosty odnotowują giełdy azjatyckie, a zachowanie futures na DAX i SP500 wspierają scenariusz lekkiej zwyżki FW20 na otwarciu. Dziś w kalendarium brak istotnych danych – inflacja za styczeń to finalny odczyt. /Jakub Szczepaniec/

Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda