Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

14.02.2017 08:42  Kontrakty terminowe
 Sytuacja rynkowa

fw20 utrzymują silny trend wzrostowy. W poniedziałek bykom sprzyjało wszystko – solidna postawa Azji, rynków bazowych i kontynuacja dobrej passy przez EM. Korzystne otoczenie okazało się przydatnym wsparciem i po neutralnym otwarciu FW20 nastąpił szybki atak byków a w konsekwencji przed południem ustanowione zostało dzienne maksimum 2 192 pkt (+1,6%). Potem obóz byków nieco odpuścił i zamknięcie wypadło na 2 180 pkt (+1%). W otoczeniu makro uwagę zwróciły krajowe dane o inflacji za styczeń – odczyt finalny wyniósł 1,8% wobec wstępnego 1,7% r/r. – publikacja jest wsparciem dla scenariusza inflacyjnego korzystnego dla aktywów ryzykownych. 
 
W układzie dziennym kurs w punkt doszedł do górnego ograniczenia bandu wzrostowego, co zrodziło pewne wątpliwości wśród byków. W trwającym obecnie trendzie poprzednie takie przypadki kończyły się płaską korektą, poczekaniem na „dojście” dolnego bandu a następnie kontynuacją rally. Wybitnie silny ADX nie wyklucza kontynuacji takiego scenariusza, a dla schłodzenia RSI faktycznie przydałby się okres przestoju we wzrostach. Strona podażowa pozostaje w głębokiej defensywie, z której może się próbować wybudzać dopiero po sforsowaniu jakiegokolwiek istotniejszego wsparcia – choćby niewielkiej piątkowej luki hossy (2 139 – 2 150 pkt).
 
Dziś bykom może być trudniej utrzymać dotychczasową przewagę. Azjatyckie parkiety korygują wczorajsze zwyżki, a futures na DAX i SP500 sugerują możliwość lekko negatywnego startu FW20. Poranne dane z Chin o styczniowej inflacji, wyższej od oczekiwań, wspierają scenariusz inflacyjny sprzyjający EM. Gorzej wypadł odczyt PKB Niemiec za 4Q, który rozminął się z konsensusem. W kolejnych godzinach uwagę przykuje publikacja krajowego PKB za 4Q oraz adekwatna figura dla strefy euro. Wydarzeniem dnia będzie raport J. Yellen przed Izbą Reprezentantów dot. polityki pieniężnej

Więcej informacji w załączniku

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda