Jesteś w: Strona główna » Giełda » Kontrakty terminowe

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

15.02.2017 09:22  Kontrakty terminowe
Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja ostatecznie zakończyła się neutralnie dla FW20. Rano nieco więcej inicjatywy wykazywała podaż i ustanowione zostało dzienne minimum 2 165 pkt, a w ostatnich fragmentach do głosu próbował dojść popyt, co pozwoliło wyznaczyć maksimum intraday 2 192 pkt.

Zauważalnie spadł LOP bo o blisko 1000 pozycji. Na głównych parkietach zachodnioeuropejskich we wtorek również dominowały neutralne tendencje. Pod kątem publikacji makro wyróżniały się: słaby PKB Niemiec za 4Q’16, lepszy od oczekiwań PKB Polski za 4Q’16, gorszy od oczekiwań niemiecki ZEW za luty oraz nieco wyższa od prognoz styczniowa inflacja PPI w USA. Wydarzeniem dnia było jednak wystąpienie J. Yellen przed Izbą Reprezentantów, w którym prezes Fed zaznaczyła, iż zwlekanie z odejściem od akomodacji monetarnej byłoby nieroztropne. W rezultacie wzrosły oczekiwania na szybsze tempo podwyżek stóp za Oceanem i na poważnie brany pod uwagę jest już nawet marzec.
 
Wzrosty FW20 wyhamowały, ale kurs utrzymuje się w bezpośredniej bliskości dotychczasowych maksimów. Przy wybitnie mocnym ADX niewykluczone, iż strona popytowa podejmie próbę przebicia się przez najbliższe opory 2 192, 2 200 pkt. W układzie godzinowym widać zalążek formacji podwójnego szczytu z kluczowym wsparciem na poziomie 2 162 pkt. 
 
Nastroje na giełdach sprzyjają bykom. Zachowanie futures na indeksy SP500 oraz DAX sugeruje dodatnie otwarcie FW20, co z kolei może doprowadzić do przełamania najbliższej strefy oporów i stworzy korzystny dla dalszych wzrostów układ techniczny. Wykupienie rynku nie podlega dyskusji, ale póki co obowiązuje zasada ‘trend is your friend’. Wczorajsza wypowiedź J. Yellen została odebrana pozytywnie przez rynki akcji i rozgrywany jest scenariusz globalnej inflacyjnej faza hossy. Dziś pojawi się szereg publikacji z USA, w tym inflacja CPI za styczeń, które pomogą zweryfikować rynkowe story. /Jakub Szczepaniec/
 
Więcej informacji w załączniku

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda