Duże zainteresowanie akcjami PCC Rokita

12.06.2014 14:05  Kontrakty terminowe
Zakończyły się zapisy na akcje serii B i C PCC Rokita. Dla inwestorów przewidziano blisko 3 miliony walorów przy cenie zakupu 33 zł. W poniedziałek, 16 czerwca nastąpi przydział akcji, wtedy też okaże się czy dojdzie do redukcji, a jeżeli tak, to w jakiej wielkości. Oferującym jest Dom Maklerski BDM S.A.

W ofercie publicznej PCC Rokita dla inwestorów dostępne było 1.389.731 akcji serii B (akcje sprzedawane) oraz 1.588.264 akcji serii C w ramach nowej emisji. Z oferowanych łącznie 2.977.995 akcji 446.699, czyli 15% było oferowanych w transzy indywidualnej.

„PCC Rokita to bardzo ciekawa spółka, nowoczesna i dobrze zarządzana. Cele inwestycyjne są jasno sprecyzowane i dotyczą zwiększenia zarówno zdolności produkcyjnych jak i nakładów na badania i rozwój. Do tego polityka dywidendowa spółki polega, poza jednostkowymi przypadkami, na dzieleniu 100% zysku netto wśród akcjonariuszy.” – powiedział Tomasz Lalik, Dyrektor Wydziału Bankowości Inwestycyjnej DM BDM.

85 procent akcji oferowane było inwestorom instytucjonalnym.

„Obecny sentyment rynkowy,  jak również zmiany strukturalne na rynku kapitałowym związane z reformą systemu emerytalnego stanowiły znaczące czynniki ryzyka  przy okazji plasowania tej oferty. Dlatego też, skuteczne przekonanie inwestorów finansowych do nabycia akcji PCC Rokita było dużym wyzwaniem dla Wydziału Obsługi Klientów Instytucjonalnych, którym kieruję.” -powiedział Dariusz Wareluk, Dyrektor Wydziału Obsługi Klientów Instytucjonalnych Domu Maklerskiego BDM S.A.

PCC Rokita to jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce. Zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, które wykorzystywane są we wszystkich gałęziach gospodarki – m.in. meblarskiej, budowlanej, chemicznej i energetycznej. PCC Rokita zajmuje wiodącą pozycją na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkali oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych. Poprzez ujemnie skorelowane segmenty działalności, dywersyfikację portfela produktów i rynków zbytu jest w dużym stopniu zabezpieczona przed wahaniami koniunktury. 


Dom Maklerski BDM SA


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • jak najbardziej zgadzam się z opinią MANUELA są pierwsze wyceny 44-45 zł za papier na tą chwilę,przy C/Z na poziomie 10 gdzie średnia sektora chemicznego wynosi 17 to nic dziwnego że PCC ROKITA ma ponad 40 % potencjał wzrostowy

  ~roman   (14 czerwca 2014 o 09:19)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • NIC DZIWNEGO ŻE BĘDZIE WYSOKA REDUKCJA ZAPISÓW,WYJĄTKOWA OFERTA-DUŻA REDUKCJA,WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA 5-cio LETNI WYKRES GIEŁDOWY AZOTÓW TARNÓW A ŚCIŚLEJ RZECZ UJMUJĄC WZROST CENY AKCJI Z POZIOMU 6-7 ZŁ DO 70 OBECNIE,ŁATWO POLICZYĆ ŻE TO 1000% W 5 LAT,PASUJE? PCC ROKITE CZEKA TO SAMO TA SPÓŁKA JEST WRĘCZ SKAZANA NA SUKCES

  ~MANUEL   (13 czerwca 2014 o 13:22)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda