Będą poprawki do nowelizacji ustawy o pomocy kredytobiorcom

17.08.2018 15:22  Kredyty
Będą poprawki do nowelizacji ustawy o pomocy kredytobiorcom Kancelaria Prezydenta przygotowała 29 zmian w nowelizacji ustawy o funduszu wsparcia kredytobiorców hipotecznych - poinformował przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Andrzej Szlachta z PiS.

Z poprawkami zapoznał się przewodniczący podkomisji do spraw tak zwanych kredytów walutowych Tadeusz Cymański z PiS. Część poprawek ma charakter legislacyjny i techniczny. Jest też kilka poprawek, które poprawiają zapisy projektu nowelizacji. Poseł Cymański nie chciał jednak mówić o szczegółach.

Przewodniczący komisji finansów publicznych Andrzej Szlachta mówi, że nowe przepisy będą uchwalone jesienią. Zasugerował on, żeby podkomisja pod kierownictwem posła Tadeusza Cymańskiego zebrała się zaraz po wakacjach i zajęła się regulacją prezydenta. Z informacji, które przekazał szef komisji finansów, wynika, że ministerstwo finansów zaakceptowało większość zmian zaproponowanych przez Kancelarię Prezydenta. Wątpliwości budzą zapisy dwóch poprawek.

Ostatnie posiedzenie podkomisji na ten temat odbyło się wiosną. Do tej pory z pomocy funduszu skorzystało kilkanaście osób. Zmiany mają przeznaczyć część pieniędzy zgromadzonych w funduszu na dobrowolne przewalutowanie kredytów.
W Sejmie odbyło się dziś nadzwyczajne posiedzenie komisji finansów publicznych na temat sytuacji kredytobiorców, który zadłużyli się kredytami denominowanymi bądź indeksowanymi do walut obcych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste