Hossa u pośredników finansowych ZFPF. Branża pośrednictwa finansowego w II kwartale 2018 r.

14.08.2018 11:20  Kredyty
Hossa u pośredników finansowych ZFPF. Branża pośrednictwa finansowego w II kwartale 2018 r. W II kwartale 2018 r. firmy należące do Związku Firm Pośrednictwa Finansowego zanotowały kolejny rekord sprzedaży. Eksperci ZFPF pośredniczyli w udzieleniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 6,1 mld zł. To aż o 35 proc. więcej niż przed rokiem. Jeszcze bardziej, bo o 43 proc. wzrosła wartość sprzedanych przez pośredników kredytów gotówkowych. W przypadku produktów firmowych ten wzrost wyniósł 16 proc. 
 
Co drugi kredyt hipoteczny udzielony przez pośredników ZFPF
 
W II kwartale 2018 r. można było obserwować kontynuację dużego zainteresowania kredytami hipotecznymi. Z danych NBP wynika, że w tym okresie łączna wartość udzielonych hipotek wyniosła 12,8 mld zł. Duży udział w ich sprzedaży mieli pośrednicy finansowi, którzy w II kw. 2018 r. pomogli w przyznaniu finansowania o wartości ponad 6,1 mld zł, co daje wynik lepszy o 35 proc. niż przed rokiem.
 
Adrian Jarosz, Prezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, Prezes Zarządu Expander Advisors: – W II kwartale usługi ekspertów finansowych cieszyły się niesłabnącą popularnością. Wartość kredytów hipotecznych udzielonych z ich pomocą była o ponad 1/3 wyższa niż przed rokiem. To jednak nie tylko efekt wzrostu popytu na kredyty tego rodzaju. Wsparcie ekspertów finansowych obecnie jest niezwykle cenne.

Posiadają oni nie tylko wiedzę o tym, gdzie znaleźć najlepsze oferty, ale także, w których instytucjach uzyskanie finansowania przebiega sprawnie. To ważne w sytuacji, gdy do banków spływa bardzo dużo wniosków, co czasami powoduje problemy z ich rozpatrywaniem. Klienci doceniają wsparcie pośredników i polecają je rodzinie oraz znajomym. W rezultacie, w II kwartale już prawie połowę wszystkich kredytów hipotecznych (48% wartości) przyznano przy wsparciu ekspertów finansowych zrzeszonych w ZFPF.
 
 
 
Marek Żuberek, Wiceprezes Zarządu Open Finance S.A.: – Drugi kwartał 2018 r. okazał się jeszcze lepszy dla firm zrzeszonych w ramach ZFPF niż rekordowy do tej pory I kwartał b.r. Wartość kredytów hipotecznych uruchomionych przy udziale pośredników wzrosła w porównaniu z poprzednio analizowanym okresem o 11%. Z kolei, w porównaniu do II kwartału 2017 r. wartość sprzedanych kredytów hipotecznych za pośrednictwem firm wchodzących w skład ZFPF wzrosła aż o 35%.
 
Sprzedaż produktów firmowych
 
Firmy członkowskie ZFPF w II kwartale 2018 r. zanotowały także wzrost sprzedaży kredytów udzielonych przedsiębiorcom. Łączna wartość kredytów firmowych sprzedanych w tym okresie wyniosła ponad 653 mln zł i była wyższa o 20% w stosunku do I kwartału 2018 r.
 
 
Sprzedaż kredytów gotówkowych wzrosła o 23 proc.
 
Łączna wartość kredytów gotówkowych udzielonych za pośrednictwem ekspertów ZFPF w II kwartale 2018 r. wyniosła ponad 752 mln zł, co daje 23 proc. wzrost w ujęciu k/k.

 
Marek Żuberek, Wiceprezes Zarządu Open Finance S.A.: – W branży pośrednictwa finansowego, widoczna jest dodatnia dynamika również w przypadku kredytów gotówkowych, gdzie sprzedaż w stosunku do I kwartału 2018 r. wzrosła o 23%, a także na rynku kredytów firmowych, dla których wzrost wyniósł 20%. Wyniki członków ZFPF są bardzo dobre, zwłaszcza że pośrednicy finansowi musieli w ostatnim czasie wprowadzić wiele zmian w modelu działania, które były związane z nowymi regulacjami prawnymi, takimi jak: ustawa o kredycie hipotecznym czy też rozporządzenie RODO.
 
Zmiany w zarządzie ZFPF

Z końcem czerwca 2018 r. stanowisko Wiceprezes ZFPF objęła Joanna Tomicka-Zawora (Prezes Zarządu Open Finance), zastępując dotychczas pełniącego tę funkcję Przemysława Guberowa. Nowa Wiceprezes zasiada w Zarządzie ZFPF u boku Prezesa, Adriana Jarosza (Expander) oraz Wiceprezesa Dominika Skrzyckiego (mFinanse).

ZFPF

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste