Jak korzystać z porównywarek finansowych w Polsce, w Norwegii i na świecie?

09.10.2018 09:43  Kredyty
Niezależnie od tego, czy chcemy zaciągnąć pożyczkę lub kredyt w Polsce, w Norwegii czy w innym miejscu na całym świecie, będziemy chcieli skorzystać z jak najlepszej w danym czasie możliwości. Nie jest łatwo samemu przeanalizować dziesiątki ofert, jakie są obecne na rynku, zwłaszcza nie mając wykształcenia ekonomicznego i wiedzy o arkanach rynku finansowego. Dlatego z pomocą w takich przypadkach przychodzą nam porównywarki finansowe. Jak działają?

Najważniejsze kryteria porównywania kredytów i pożyczek
 
Porównywarki finansowe, z których każdy z nas może skorzystać w sieci internetowej, to nic innego, jak duże bazy aktualizowanych na bieżąco ofert kredytowych i pożyczkowych, które opierają swoje działanie na algorytmach prezentujących propozycje zobowiązań finansowych zgodnych z zadanymi przez użytkownika kryteriami. Wśród nich wymienia się:
 
·         wysokość pożyczki/kredytu,
·         okres kredytowania,
·         możliwe zabezpieczenia spłaty.
 
Warto podkreślić, że oferty pożyczkowe i kredytowe prezentowane na liście rankingowej porównywarek finansowych powinny być dobrze opisane. Dla klienta kluczowa będzie wysokość dostępnej pożyczki i okres kredytowania, wysokość potencjalnej raty do spłaty oraz wysokość oprocentowania nominalnego, a zwłaszcza RRSO - rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania danego zobowiązania.
 
Przykłady porównywanych pożyczek w Norwegii
 
Porównywarkami finansowymi dysponują również Norwedzy. Jedną z nich jest porównywarka dostępna pod adresem: http://xn--smlnutensikkerhet-9qbb.com. Obejmuje ona pożyczki pozabankowe, bez sprawdzania wiarygodności pożyczkobiorcy. To tak zwane chwilówki, które można zaciągnąć w wielu instytucjach finansowych w Norwegii. W Polsce także można spotkać się z porównywarkami, które są sprawdzone - http://ekredyty.com/.
 
Na liście rankingowej w porównywarce można znaleźć takie parametry pożyczek jak nazwa, opinie klientów, widełki kwoty pożyczki, minimalny wiek pożyczkobiorcy oraz informacje dodatkowe. Przy każdej pożyczce podany jest też reprezentatywny przykład pożyczki, wraz ze wskazaniem poziomu odsetek, wysokości pożyczki, okresu kredytowania i raty. Bardzo ważną informacją prezentowaną w serwisie jest łączna kwota do spłaty - czyli suma kapitału i odsetek naliczanych przez pożyczkodawcę.
 
Warto poświęcić swój czas i przy pomocy porównywarki finansowej prześledzić konkurencyjne oferty kredytów i pożyczek. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której podpiszemy umowę, jaka nie będzie miała optymalnych dla nas warunków. Różnice w cenach pożyczek pomiędzy różnymi firmami pożyczkowymi mogą być znaczące. W porównywarce sprawdzimy również, jakie jest realne oprocentowanie zobowiązania i jakie dodatkowe warunki trzeba spełnić, aby móc zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste