Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?

02.10.2019 11:13  Kredyty
Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja na lata. Zwykle spłata kredytu na kilkaset tysięcy złotych zajmuje 15-20 lat, dlatego przed wybraniem oferty banku, powinno się dokładnie sprawdzić, czy jest ona atrakcyjna. W przeciwnym razie przez długi czas będzie ponosić się negatywne konsekwencje złego wyboru. Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

 

1. Co wpływa na koszt kredytu hipotecznego?

2. Gdzie szukać tanich kredytów na mieszkanie?

 

Kupno mieszkania za gotówkę jest marzeniem każdego, lecz osoby, które nie otrzymały spadku lub nie mogą pozwolić sobie na odłożenie kilkuset tysięcy złotych, są zmuszone do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Nierzadko jest to jedyny sposób, by kupić wymarzone M, założyć rodzinę i mieć swój własny kąt. Sprawdź, jak znaleźć tani kredyt hipoteczny.

 

Co wpływa na koszt kredytu hipotecznego?

 

Kupno mieszkania na kredyt wiąże się z obowiązkiem comiesięcznego spłacania rat. Są one tym wyższe, im wyższe jest oprocentowanie kredytu, dlatego tak ważne jest dokładne przyjrzenie się kosztom zobowiązania. Składa się na nie kilka czynników. Pierwszym z nich jest stawka WIBOR, która jest niezależna od banków i zmienia się w czasie w zależności od decyzji podejmowanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Kolejnym czynnikiem jest marża naliczana przez bank. Jej wysokość zależy głównie od wewnętrznej polityki danego banku oraz od atrakcyjności danego klienta - przykładowo, kredytobiorcy wykonujący zawody zaufania publicznego lub zarabiający powyżej 10 tys. złotych netto mogą liczyć na obniżenie marży z powodu niskiego ryzyka niespłacania kredytu.

 

Kredyt na mieszkanie jest tańszy, jeżeli kredytobiorca ma wysoki wkład własny. Jeśli wysokość wkładu własnego jest niższa niż 20 procent wartości nieruchomości, bank udziela droższego kredytu z ubezpieczeniem. Wysokość oprocentowania maleje, dopiero gdy współczynnik LTV spada do 80 procent wartości nieruchomości.

 

Gdzie szukać tanich kredytów na mieszkanie?

 

Kredyt na mieszkanie jest oferowany w większości banków w Polsce. Aby wybrać spośród nich podmiot z najkorzystniejszą cenowo ofertą, warto skorzystać z rankingów takich jak https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/. Dzięki temu możliwe jest znalezienie taniego kredytu na mieszkanie w kilka minut, a także szybkie skontaktowanie się z przedstawicielem wybranego banku. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przez cały okres kredytowania, dlatego warto skorzystać z porównywarki bez względu na to, jak wysokie zobowiązanie zamierza się zaciągnąć.

undefined

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


finanse_osobiste