Kredyty skrojone na miarę - który wybrać, by pasował do Twoich potrzeb?

08.03.2019 18:32  Kredyty
Kredyty skrojone na miarę - który wybrać, by pasował do Twoich potrzeb? Kredyt to jeden z tych produktów bankowych, które cieszą się największą popularnością. Pozwalają sfinansować marzenia i potrzeby, które bez pieniężnego wsparcia nie mogłyby się ziścić. Nic dziwnego, że właśnie po ten typ pożyczki sięgają rokrocznie miliony Polaków. Rodzajów kredytów jest jednak kilka. Zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy, zapoznajmy się z typami i wybierzmy ten, który będzie dla nas najlepszy.

Kredyty gotówkowe – na co?

Jak podaje BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w listopadzie 2018 roku banki i SKOK-i udzieliły łącznie 659,7 tys. pożyczek konsumpcyjnych na łączną kwotę 7,145 mld zł, czyli o 1,8% więcej niż w tym okresie ubiegłego roku. W ujęciu wartościowym instytucje finansowe udzieliły ich w pierwszych 11 miesiącach 2018 r. 6 756,2 tys. (wzrost o 4,1%) na 77,573 mld zł, tj. o 7,4% wyższą niż w tym samym okresie 2017 r. Dane to pokazują jednoznacznie, że zainteresowanie takim wsparciem finansowym ciągle rośnie. Szczególnie właśnie w sektorze kredytów gotówkowych.

Dane BIK wskazują na to, że najczęściej decydujemy się na nie, by pokryć braki w budżecie domowym oraz sfinansować potrzeby konsumpcyjne – remonty, zakup sprzętów, samochody.

Coraz częściej zwracamy również uwagę na warunki umowy z bankiem. Kredyt gotówkowy ma być wsparciem finansowym, które będzie dla nas maksymalnie korzystne. Szczególnym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszy się oferta Santander Consumer Banku, który w swoim portfolio ma Mistrzowski kredyt gotówkowy – laureata 1 miejsca w rankingu portalu Bankier.pl. Dobra pożyczka to taka, która pozwala ubiegać się o nawet 50 tysięcy dofinansowania, gwarantuje atrakcyjne warunki, niskie, stałe oprocentowanie, a jej zaciągnięcie jest wygodne i dostosowane do naszego stylu życia. Takie dofinansowanie pomoże opłacić różnorodne potrzeby i nie wymaga od nas wycieczek do oddziałów i uczestniczenia w długotrwałych, skomplikowanych procedurach.

Na własne mieszkanie

Tak, jak rośnie liczba kredytów gotówkowych, tak widoczny jest postęp w gałęzi tych, które są przeznaczone na nieruchomości. W pierwszych jedenastu miesiącach 2018 r. różne instytucje udostępniły łącznie 211,0 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę 51,95 mld zł. Oznacza to, że w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r., banki udzieliły ich o 9,9% więcej i na kwotę o 19,7% wyższą. Takie wypożyczenie to dla wielu ludzi jedyna droga do stania się dumnym właścicielem własnego M. Kredyty hipoteczne zwykle można przeznaczyć na zakup nieruchomości lub działki, budowę lub zakup materiałów budowlanych.

Płacimy kartą

Wśród produktów tego typu można wyróżnić również popularną kartę kredytową. To jedna z wygodniejszych metod – łączy w sobie funkcję karty płatniczej i kredytu gotówkowego. Pozwala płacić za zakupy, korzystać z bankomatów, realizować transakcje w internecie. Przy płatności za zakupy pozwala również korzystać z pieniędzy banku, które – w sytuacji regularnych, terminowych spłat – są nam udzielane bezodsetkowo.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste