Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Kredyty


Raport ZBP Infokredyt

18.12.2017 10:03  Kredyty
Raport ZBP Infokredyt  Polacy w okresie świątecznym chętniej finansują swoje wydatki przy pomocy różnego rodzaju kredytów - wzrost ten zauważyło ponad 80% ankietowanych bankowców – to jeden z wniosków z najnowszych badań opinii publicznej zleconych przez Związek Banków Polskich. Ilu z nas posiada kredyt oraz czy chętnie płacimy kartą kredytową? – odpowiedzi na te i inne pytania znalazły się w grudniowej edycji raportu ZBP – „infoKREDYT”. 
 
Przedstawiciele sektora bankowego w badaniu opinii jednoznacznie ocenili dynamikę zmian na rynku kredytowym w okresie przedświątecznym – 82% z nich uznało, iż w okresie przedświątecznym wzrasta zainteresowanie klientów kredytami konsumpcyjnymi. Ponad 50% bankowców oceniło także, iż najbardziej popularne kredyty konsumpcyjne mieszczą się w przedziale 2000-5000 zł. 
 
Przy finansowaniu inwestycji i wydatków, Polacy preferują rozłożenie należności na raty od jednorazowej opłaty za większe wydatki (np. prezenty świąteczne dla całej rodziny). Z pomocą przychodzą tu różnego rodzaju produkty kredytowe oferowane przez banki, takie jak karty kredytowe, pożyczki konsumpcyjne czy linie kredytowe na kontach osobistych. Popularność poszczególnych produktów kredytowych została szczegółowo opisana w treści raportu. 
 
- Obecnie, większość Polaków decyduje się szybciej zrealizować swoje plany życiowe wykorzystując do tego celu różne formy kredytowania dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Ponad dwa miliony Polaków posiada dziś kredyt mieszkaniowy, a jedna piąta z nas posiada w swoim portfelu kartę kredytową. Produkty te poprawiają jakość naszego życia, ale korzystać z nich należy zawsze w sposób świadomy i odpowiedzialny. – komentuje Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związków Banków Polskich. Dlatego właśnie od lat angażujemy się w pogłębianie świadomości Polaków z zakresu ekonomii, bankowości i cyberbezpieczeństwa - dodaje Prezes ZBP.
 
Łącząc element informacyjny z edukacyjnym - w raporcie ZBP „InfoKREDYT” każdy rozdział poprzedzony został częścią poradnikową, w której w przystępny sposób wyjaśnia, jak bezpiecznie poruszać się w obszarze kredytów, na co zwracać uwagę i jakich błędów unikać. 
 
Raport „InfoKREDYT” to kolejna publikacja z serii wydawanej przez Związek Banków Polskich. Dotychczasowe dotyczyły m.in. oszczędzania (Poradnik „Warto Oszczędzać”), cyberbezpieczeństwa (Raport „Cyberbezpieczny Portfel”) czy sytuacji gospodarczej w regionach (Raport „RegioBank”). ZBP regularnie wydaje także raporty tematyczne poświęcone sytuacji na rynku mieszkaniowym (Raport AMRON SARFiN), bankowości elektronicznej (Raport NetB@nk) i zastrzeganiu utraconych dokumentów (Raport InfoDOK). Wszystkie materiały dostępne są na: www.zbp.pl/raporty

Więcej informacji w załączniku
 
ZBP

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste