Spłata kredytu za pomocą kantoru internetowego

24.08.2016 14:28  Kredyty
Spłata kredytu za pomocą kantoru internetowego Wybierając kantor internetowy należy mieć na uwadze nie tylko kurs po jakim oferuje wymianę walut, ale także to czy posiada on licencję krajowej instytucji płatniczej. W szczególności jest to ważne dla osób, które za jego pomocą chcą spłacać raty kredytu hipotecznego. Kantory nie mające powyższej licencji, nie mogą prowadzić rachunków dla swoich klientów (przyjmować i dokonywać przelewów), a jedynie pośredniczą w wymianie. W praktyce są one mniej wygodne i nie dają możliwości spłacania rat kredytowych w sposób automatyczny. Jest to rozwiązanie w równym stopniu korzystne (z czysto finansowego punktu widzenia), co praktyczne, w szczególności dla osób, które nie mają czasu na regularne śledzenie kursów walut. 

 
Na czas, po najkorzystniejszym kursie

Kantor internetowy Rkantor.com przygotował dla klientów zadłużonych w walucie obcej bezpłatną usługę – harmonogram spłaty kredytu. Wystarczy zasilić portfel walutowy odpowiednią ilością pieniędzy, a w określonym terminie system w sposób zautomatyzowany dokona wymiany złotówek na walutę, w jakiej zaciągnięty został kredyt. Co równie ważne, rozwiązanie to nie wymaga posiadania osobnego konta walutowego, którego obsługa częstokroć wiąże się z dużymi kosztami.

 

Korzystanie z automatycznej spłaty rat kredytowych jest proste. Wymaga standardowej rejestracji konta w kantorze, ustalenia harmonogramu spłaty rat, zasilenia wirtualnego portfela, określenia docelowego rachunku bankowego na jaki ma być dokonana wpłata. Klienci mogą korzystać z wymiany albo w kantorze albo na giełdzie, bowiem nowoczesne kantory internetowe są zaprojektowane jako wielofunkcyjne platformy służące do wymiany środków pieniężnych także między użytkownikami. Pomimo tego, że wymiana i przelew będą wykonane automatycznie, na życzenie klienta może zostać wysłany bezpłatny SMS lub e-mail o zbliżającej się dacie przelewu.

 

Ze względu na dużą zmienność kursów kwota, na jaką opiewają środki przeznaczone na spłatę kredytu, musi być większa o co najmniej dziesięć procent względem symulowanej kwoty koniecznej do wymiany. Naddatek środków pozostaje na koncie klienta. Spłata rat może być wykonywana w sposób jednorazowy bądź cykliczny. Dużą wygodą jest wprowadzenie zlecenia stałego z macierzystego rachunku bankowego do kantoru internetowego, dzięki czemu klient ma pewność, że w jego portfelu walutowym zawsze będzie konieczna do wymiana ilość pieniędzy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa dotrzymywania terminów przelew na spłatę raty jest realizowany na dwa dni przed wyznaczoną przez bank datą spłaty raty.

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • A ja sądzę, że najlepiej wymieniać walutę tam gdzie nie ponosimy kosztu prowizji. Mój typ to Pluskantor.pl , bo i koszt transakcji niewysoki (jest nim wyłącznie spread) i kursy zawsze konkurencyjne.

  ~irek   (4 marca o 21:20)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Patrząc na kursy walut w kantorach internetowych uważam że najkorzystniejsza byłaby wymiana PLN na CHF w Amronet. Zauważyłem również że wyjątkowo atrakcyjne ceny w tym kantorze się utrzymują parę dobrych lat.

  ~remigusz   (3 lutego o 14:06)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste