Stopy procentowe bez zmian

07.02.2018 17:11  Kredyty
Stopy procentowe bez zmian Stopy procentowe pozostaną bez zmian. Tak postanowiła Rada Polityki Pieniężnej. Decyzja oznacza, że nie zmieni się oprocentowanie lokat i kredytów w złotych.

Prezes NBP Adam Glapiński ocenił, że jeśli w gospodarce nie zajdą poważne zmiany, stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie co najmniej do końca roku, a być może również na początku przyszłego. Według szefa banku centralnego obecny poziom stóp sprzyja stabilizacji gospodarki oraz oczekiwań dotyczących wzrostu cen. Jego zdaniem świadczą o tym nastroje przedsiębiorców i konsumentów.

W ocenie członka Rady Polityki Pieniężnej Łukasza Hardta kolejne informacje z obszaru gospodarki powodują, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać wzrostu stóp procentowych. Taki scenariusz, jego zdaniem, jest bardziej prawdopodobny, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Rada Polityki Pieniężnej ocenia, że inflacja utrzyma się w pobliżu założonego celu na poziomie 2,5 procent, z możliwością odchylenia o jeden punkt procentowy. Zdaniem członków Rady obecny poziom stóp sprzyja utrzymaniu równowagi polskiej gospodarki. Rada ocenia również, że nadchodzących kwartałach dynamika wzrostu PKB będzie prawdopodobnie nieco niższa, niż w drugiej połowie 2017 roku.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste