Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Kredyty dla Firm

50 milionów złotych na pożyczki na edukację

13.06.2017 16:30  Kredyty dla Firm
50 milionów złotych na pożyczki na edukację Około 4 tysięcy osób z całej Polski będzie mogło skorzystać z nieoprocentowanych kredytów na rozwój zawodowy. Dzięki 50 milionom złotych z Unii Europejskiej będzie można podnieść swoje kwalifikacje, bądź zmienić zawód.

Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz organizacji pozarządowych. Jacek Ostrowski z Fundacji Fundusz Współpracy wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej, że z pożyczki będzie mogła skorzystać każda osoba dorosła. W pierwszej kolejności trzeba wybrać kurs i sprawdzić, czy będziemy na niego przyjęci.

Później składa się wniosek online, który sprawdzany jest w ciągu 30 dni. Po podpisaniu i przesłaniu umowy pieniądze trafiają na konto instytucji szkolącej.
Pożyczka nie jest oprocentowana.

Nie jest też obciążona prowizjami czy opłatami. Jak dodaje rozmówca IAR, po ukończeniu kursu można odzyskać 20 do 25 procent kwoty, którą wydamy na naukę. Po ukończeniu kursu otrzymujemy 20 procent umorzenia. Jeżeli nasze wynagrodzenie jest niższe niż średnia krajowa, to otrzymujemy kolejne 5 procent. Bezrobotni otrzymają 5-procentową bonifikatę, jeżeli w ciągu 6 miesięcy od ukończenia kursu znajdą pracę.

Wiceminister Rozwoju Paweł Chorąży podkreśla, że jest to przedsięwzięcie pilotażowe. Ma odpowiedzieć na pytanie, czy i jakim powodzeniem będzie cieszyła się ta forma wsparcia kształcenia. Wiceszef resortu nie wyklucza w przyszłości podobnych inicjatyw na większą skalę.

Minimalna pożyczka, którą będzie można zaciągnąć, to 600 złotych. Maksymalna suma sięga 100 tysięcy złotych. Będzie można je spłacać od 12 do 36 miesięcy. Uruchomienie zgłoszeń planowane jest na przełom sierpnia i września.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes