Kredyt na innowacje technologiczne - to już ostatni dzwonek na składanie wniosków o dotację

01.02.2019 10:10  Kredyty dla Firm
Kredyt na innowacje technologiczne - to już ostatni dzwonek na składanie wniosków o dotację     • Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, chcące zainwestować w rozwój technologiczny mają możliwość skorzystania z kredytu na innowacje technologiczne.
    • Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wziąć taki kredyt, mogą ubiegać się o jego dofinansowanie w formie dotacji.
    • Termin składania wniosków mija 26 kwietnia, a maksymalna kwota takiego dofinansowania to 6 mln zł.


Jednym z największych wyzwań, jakiemu w 2019 r. będą musiały sprostać firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest rozwój technologiczny. Dzięki tego typu innowacjom, przedsiębiorstwa zdobywają przewagę konkurencyjną nad innymi firmami, ulepszają procesy, a ich praca staje się wydajniejsza. Dlatego też firmy, które nie chcą zostać w tyle za konkurencją, powinny pomyśleć o wdrażaniu nowych technologii także u siebie. Takie rozwiązania nie należą do najtańszych, ale istnieją sposoby, aby zmniejszyć nakłady finansowe.

Zobacz także: W 2019 roku wzrośnie liczba upadłości


Kredyt, ale z dofinansowaniem


Pomocny może okazać się kredyt na innowacje technologiczne, na który przedsiębiorca ma szansę otrzymać dofinansowanie z Programu Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Warunkiem przyznania dotacji jest wzięcie kredytu na zasadach komercyjnych w banku, który współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Niezbędne jest również posiadanie wkładu własnego w wysokości 25 proc.

- Pomagamy naszym klientom przy ubieganiu się o taki kredyt, a potem przy składaniu wniosku o jego dofinansowanie. Jest to bardzo korzystna opcja dla tych, którzy planują wdrażanie nowych technologii w swojej firmie, ale należy pamiętać, że kredyt ten udzielany jest na takich samych zasadach, jak każdy inny - czyli przedsiębiorca musi mieć odpowiednią zdolność kredytową w banku. Do końca programu zostały 3 miesiące, jeżeli więc firma chce jeszcze skorzystać z takiej pomocy, to powinna się spieszyć. Załatwianie formalności związanych z ubieganiem się o kredyt może trochę potrwać, do tego dochodzi składanie wniosku o dotację – mówi Paweł Mazur z ANG Biznes.

Dofinansowaniu podlegają koszty związane z inwestycjami technologicznymi, w tym także zakup nieruchomości, nowych i używanych środków trwałych, ale też wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, ekspertyz, licencji, know-how, itp. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie takich projektów to łącznie 350 mln zł. Przedsiębiorca może ubiegać się o dotację w maksymalnej wysokości 6 mln zł.

Zobacz także:
WWK spadł o 0,3 pkt w I, firmy czują spadek koniunktury w Europie


ANG Biznes


Zobacz także inne materiały wideo:


startupy.tv| Aleksandra Berest, Get Achieve   Czy awans Polski w FTSE Russell wpłynie na wycenę polskich spółek
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes