ML System ma umowy kredytowe z BGK na budowę nowego zakładu warte 49,9 mln zł

01.04.2019 10:14  Kredyty dla Firm
ML System ma umowy kredytowe z BGK na budowę nowego zakładu warte 49,9 mln zł ML System podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowy kredytowe na łączną kwotę 49,9 mln zł, podał bank. Dzięki tym środkom spółka będzie mogła wybudować i wyposażyć nowoczesny zakład produkujący innowacyjne moduły fotowoltaiczne.

W fabryce będą powstawały przezroczyste szyby z powłoką z kropek kwantowych, zamieniające szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną. Tym samym zmniejszy się zapotrzebowanie na energię obiektów budowlanych, a możliwe będzie wykorzystanie jej do zasilania systemów elektrycznych, w tym klimatyzacyjnych. Produkt ten ma szansę zrewolucjonizować przemysł budowlany i transportowy. Energia generowana z szyb samochodowych mogłaby zasilać systemy ładowania akumulatorów również w czasie postoju czy parkowania pojazdów, podano.

"Cieszymy się, że jako Region BGK będziemy mogli w tym rozwoju uczestniczyć i aktywnie wspierać go finansowo. To dla Podkarpacia niezwykle istotne. O tym, że w naszym regionie jest wiele przedsiębiorstw stawiających na rozwój z wykorzystaniem nowych technologii, może świadczyć fakt, że najwięcej firm, które dotychczas skorzystały z ogólnopolskiego unijnego programu Kredyt na innowacje technologiczne, pochodzi właśnie z Podkarpacia. ML System na początku swojej działalności właśnie z tego produktu korzystał" - powiedziała dyrektor Regionu Podkarpackiego BGK Beata Rapa, cytowana w komunikacie.

 
Umowy zawarte z BGK dotyczą kredytu inwestycyjnego, kredytu pomostowego oraz kredytu obrotowego w odnawialnej linii kredytowej na łączną kwotę 49,9 mln zł, wskazano również.

"Kapitał pozyskany z BGK stanowi istotne wsparcie w realizacji naszych celów strategicznych. Fundamentem naszego wzrostu są inwestycje w badania i rozwój. Dotychczas otrzymaliśmy osiem patentów oraz sześć praw ochronnych na wzory użytkowe. Aktualnie czekamy na rozpatrzenie dziewięciu zgłoszonych patentów. Konsekwentnie pracujemy nad rozbudową potencjału eksportowego, m.in. w oparciu o takie rynki jak Australia, Niemcy czy kraje skandynawskie" - dodał prezes ML Sytem Dawid Cycoń.

Budynek nowej fabryki ma być gotowy do końca listopada tego roku, a uruchomienie masowej produkcji szyb z powłokami kwantowymi nastąpi pod koniec 2020 roku.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes