Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Kredyty dla Firm

Nowy program gwarancyjny BGK

29.05.2017 15:31  Kredyty dla Firm
Nowy program gwarancyjny BGK W drugiej połowie roku powinien wystartować nowy program gwarancyjny Banku Gospodarstwa Krajowego dla innowacyjnych mikro, małych i średnich firm. Przedsiębiorstwa tego typu będą mogły ubiegać się o kredyty z gwarancją BGK. Bank czeka jeszcze na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

Dziś w Warszawie podpisano umowy z 10 bankami komercyjnymi i spółdzielczymi w tej sprawie. Pieniądze na gwarancje to 525 milionów złotych, pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój - powiedział prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

Wyjaśniła, że dzięki tym środkom będzie można udzielić kredyty na kwotę ponad miliarda 400 milionów złotych.

Gwarancje dla innowacyjnych mikro, małych i średnich firm będą bezpłatne. Przedsiębiorstwa będą mogły dostać do dwóch i pół miliona euro - to prawie dziesięć milionów złotych. "Te gwarancje mogą pokryć 80 procent kapitału kredytu, okres finansowania jest do 20 lat" - dodała prezes BGK.

O kredyty mogą się ubiegać innowacyjne firmy, które spełnią jedno z piętnastu kryteriów. To na przykład posiadanie statusu centrum badawczo-rozwojowego.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes