Rozstrzygnięte przetargi w branży finansowo-bankowej – marzec 2018 r.

20.04.2018 10:43  Kredyty dla Firm
Rozstrzygnięte przetargi w branży finansowo-bankowej  – marzec 2018 r.
Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży finansowo-bankowej w marcu 2018 roku. Z raportu wynika, że w tym okresie zmonitorowano 73 wyniki postępowań przetargowych w sektorze finansowo-bankowym. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 25 mln zł.  W relacji miesięcznej względem lutego  jest zauważalny  delikatny wzrost pozytywnie zakończonych przetargów – niespełna 18%, nadal jest to jednak zdecydowanie mniej niż w styczniu br.

Największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży finansowo-bankowej ogłosili organizatorzy z województwa lubelskiego – 27, natomiast województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę zamówień jest mazowieckie. Zamawiający pochodzący z tego regionu przeznaczyli na realizację kontraktów publicznych łącznie niemal 7 mln zł. 
 
Analizując rynek zamówień publicznych w sektorze finansowo – bankowym w marcu 2018 roku, należy zauważyć, że najefektywniejsza w tym okresie była Poczta Polska S.A., która została wybrana na wykonawcę w 6 postępowaniach  przetargowych.  Przedmiot wszystkich wygranych przez tę firmę zamówień publicznych dotyczył obsługi kasowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. 
 
Najdroższy przetarg, którego wynik opublikowano w marcu dotyczył udzielenia na zlecenie „PKP Intercity” S.A. gwarancji bankowej zabezpieczającej wierzytelności Europejskiego Banku Inwestycyjnego.  Przetarg ten został ogłoszony przez PKP Intercity S.A. Najkorzystniejsza oferta została złożona przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, i wyniosła 4 247 802,32 zł.  
 
Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl: https://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-branza-finansowo-bankowa-rozstrzygniete-postepowania-przetargowe-w-marcu-2018-r.html 

PressInfo.pl 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes