Kontroferta dla firm pożyczkowych - zobacz, czym przekonuje do siebie Inbank

03.01.2018 13:15  Kredyty gotówkowe
Firmy pożyczkowe zdobywają klientów, ponieważ oferują pożyczki szybko, bez skomplikowanych formalności i całkowicie online. Wiele banków nie może się pod tym względem równać z nimi. Wyjątkiem jest jednak Inbank. To nowy, ale już doceniany gracz na naszym rynku finansowym.
 
Inbank to estoński bank, a zarazem instytucja, która nastawia się przede wszystkim na działalność w internecie. To dziecko technologicznej firmy Cofi, która działa na estońskim rynku od 2011 roku. Właśnie ten fintech uruchomił specjalne, internetowe rozwiązania w zakresie zakupów ratalnych, a w 2014 roku rozszerzył działalność o pożyczki i lokaty.

Inbank błyskawicznie podbił rynek estoński, szybko pojawił się na Łotwie, a potem rozpoczął działalność w Niemczech i Austrii. Od 2017 roku Inbank oferuje swoje produkty finansowe także w Polsce. Co ciekawe, ta instytucja błyskawicznie zdobyła uznanie klientów i ekspertów. W rezultacie w czerwcu 2017 roku Inbank zdobył tytuł „Odkrycia Roku”, nadany przez kapitułę konkursu Laur Konsumenta/Klienta, a potem otrzymał nominację w konkursie e-Commerce Polska Awards 2017. Skoro tyle pochwał spływa na ten bank, warto przeanalizować dlaczego. Sprawdźmy, czy oferta Inbank może być dobrą alternatywą dla oferty firm pożyczkowych. 
 
Dlaczego Polacy pożyczają w firmach pożyczkowych?
 
Aby sprawdzić, czym może konkurować Inbank z rynkiem pożyczek pozabankowych, należy najpierw odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że Polacy tak chętnie wybierają ofertę firm pożyczkowych. Jak wynika z danych Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, w 2016 roku na rynku pozabankowym pożyczyło pieniądze 1,5 mln Polaków na łączną kwotę 3,7 mld zł, co potwierdza niezmiennie wzrostowy trend, który obserwujemy od 2012 roku.
 
 
Dlaczego Polacy korzystają z oferty firm pożyczkowych? Z raportu Fundacji Kronenberga wynika, że jest kilka powodów. 54% badanych wskazuje, że pieniądze można uzyskać szybciej, niż ubiegając się o kredyt w banku, a 36% podkreśla, że firmy pożyczkowe wymagają minimum formalności. Warto jeszcze wrócić do danych KPF. Okazuje się, że najdynamiczniej rozwijającym się obecnie kanałem sprzedaży szybkich pożyczek jest internet. Oferty online są łatwo dostępne, można pożyczyć pieniądze nawet za pomocą smartfonu, czekając na autobus. Czy zatem Inbank może konkurować skutecznie z firmami pożyczkowymi? 
 
Alternatywna propozycja od Inbanku
 
Dokładne przeanalizowanie oferty Inbanku pokazuje, że jego oferta może być atrakcyjną alternatywą dla tego, co proponują firmy pożyczkowe. Inbank spełnia dokładnie te oczekiwania konsumentów, o których napisaliśmy wyżej. Przede wszystkim formalności związane z pożyczeniem pieniędzy można załatwić całkowicie przez internet. Dodatkowo formalności te zostały ograniczone do minimum, a cały proces pożyczania jest błyskawiczny.
 
 
Jeśli korzystamy po raz pierwszy z oferty Inbanku, należy najpierw się zarejestrować, kliknąć link w wiadomości e-mail, a potem podpisuje się kodem SMS umowę o dostęp do bankowości elektronicznej. Potem wystarczy wypełnić krótki wniosek o kredyt i wykonać weryfikacyjny przelew na 1 zł z konta, na które zostaną przelane pieniądze z kredytu. Po pozytywnej weryfikacji wystarczy zapoznać się z umową i podpisać ją znowu kodem SMS. Wkrótce potem pieniądze z kredytu przelewane są na konto klienta.

Nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, nie trzeba czekać na kuriera, który przyjedzie z umową. Pod względem wygody, szybkości i minimalnych formalności Inbank nie ustępuje w ogóle firmom pożyczkowym, a do tego ma nad nimi przewagę. W Inbanku można pożyczyć nawet 50 000 zł na maksymalnie 72 miesięcy. To o wiele więcej, niż oferują pożyczkodawcy pozabankowi. Do tego jest to oferta zdecydowanie tańsza. W firmach pożyczkowych oprocentowanie rzeczywiste RRSO wynosi najczęściej kilkaset procent, a w Inbanku – 9,51% w skali roku i nie ma żadnej prowizji. Dodatkowo w estońskim banku można zaciągnąć całkowicie przez internet także kredyt samochodowy bez zabezpieczenia na pojeździe. 
 
Inbank to nie tylko pożyczki
 
Inbank ma jeszcze tę przewagę nad firmami pożyczkowymi, że umożliwia nie tylko pożyczanie pieniędzy, ale także ich pomnażanie. Dostępna jest tutaj lokata, na którą można wpłacić nawet 50 000 zł na maksymalnie 36 miesięcy. Oczywiście wszystkie formalności znowu można załatwić online. Za pomocą wygodnych suwaków ustawiamy odpowiednie parametry lokaty i jednocześnie otrzymujemy wyczerpujące informacje na temat jej oprocentowania i innych parametrów. Po zalogowaniu się do systemu Inbanku można bardzo łatwo zarządzać nawet wieloma lokatami.
 
Firmy pożyczkowe coraz skuteczniej kuszą klientów swoją ofertą. Ich przewagą nad bankami jest duża elastyczność pożyczek, uproszczone formalności, a przede wszystkim łatwy dostęp online do produktów pożyczkowych. Okazuje się jednak, że Inbank również spełnia te wszystkie warunki, a do tego proponuje zdecydowanie niższe oprocentowanie pożyczki niż konkurencja pozabankowa. To nie jest bez znaczenia dla klientów. 

Inbanku

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Bezkonkurencyjny jest bank Raiffeisen. Ma bezprocentową pożyczkę do 4 tys ze spłatą do 2 lat. Zwrócić w sumie trzeba 4120.

  ~adrian   (19 lutego 2018 o 13:45)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Inbank ma po prostu dobrą ofertę, to samo dotyczy lokat, kredytów samochodowych, kredytów gotówkowych. A skoro wszystko można załatwiać całkowicie online, to ludziom to tym bardziej pasuje. Co w tym zaskakującego? Wiadomo, jaki procent rynku zdobyli?

  ~majko   (18 stycznia 2018 o 11:09)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste