5 zasad bezpiecznego pożyczania, czyli jak zaciągać pożyczkę z głową?

14.11.2018 08:36  Kredyty gotówkowe

Można założyć, że temat pożyczek nigdy nie będzie nas dotyczył. Jednak czasem zdarza się trudna sytuacja, w której musimy znaleźć sposób na zdobycie potrzebnej gotówki, w krótkim czasie. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi tak zwana chwilówka. O czym musi pamiętać każdy pożyczkobiorca?

1. Szukajmy sprawdzonych firm


Nie można dopuścić do sytuacji, w której zdecydujemy się pożyczyć pieniądze z niewiadomego źródła. Nawet jeśli nagli nas czas, to warto dobrze przeanalizować wszystkie możliwości. Oczywiście nie sposób samodzielnie sprawdzić całej dostępnej na rynku oferty. Jednak z pomocą przychodzą takie strony internetowe jak https://www.finanovacash.pl/. Właśnie w takim miejscu można zapoznać się z warunkami, jakie proponują najpopularniejsi pożyczkodawcy. Poza tym można od razu przejść do strony danej firmy i bez wychodzenia z domu wziąć pożyczkę.
 

2. Wcale nie trzeba uczyć się na własnych błędach


Stare porzekadło dotyczące uczenia się na swoich błędach niekoniecznie odnosi się do zaciągania zobowiązań finansowych. Wspomniany internet, za którego pośrednictwem możemy wziąć pożyczkę, jest również źródłem wielu opinii wyrażanych przez osoby, które miały okazję skorzystać z oferty danej firmy. Oczywiście nie można wierzyć wszystkim wpisom, jednak po zapoznaniu się z dużą ilością takich opinii da się wyciągnąć wnioski, które pomogą w podjęciu dobrej decyzji.
 

3. Zagłębmy się w szczegóły


Oczywiście nie musimy przyswajać ogromnej dawki wiedzy, aby wziąć pożyczkę. Jednak prawda jest taka, że im bardziej będziemy obeznani w temacie, tym pewniej się poczujemy. Zdobyta wiedza pomoże zwrócić uwagę na istotne kwestie, co również wiąże się z mniejszą ilością nieprzyjemnych niespodzianek. Można w ten sposób rozwiać różne wątpliwości, na przykład rozmawiając z przedstawicielem danej firmy pożyczkowej.
 

4. Czytajmy dobrze umowy


Ten podpunkt jest jakby kontynuacją wcześniejszej kwestii, czyli zapoznania się z tematem pożyczek. Nawet jeśli nie wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć, to pojęcia takie jak BIK, KRD, BIG trzeba znać. Zapoznać należy się nie tylko z samą umową, ale także z regulaminem obowiązującym w firmie. Trzeba zwrócić uwagę choćby na to, co jest szczególnie istotne w przypadku brania pożyczki przez internet, a mianowicie, kiedy faktycznie ma miejsce zawarcie umowy. Nie zawsze jest to tak oczywiste. Podanie wszystkich danych i rejestracja w systemie jeszcze nas do niczego nie zobowiązują.
 

5. Każdy przypadek jest inny


Uważać należy na tak zwane dobre rady osób, które brały już pożyczki. Niewątpliwie bowiem sytuacja konkretnych pożyczkobiorców może być nieco inna. Dlatego też właśnie pod kątem swoich potrzeb i możliwości należy podjąć właściwą decyzję. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby, które mają na swoim koncie niespłacone pożyczki i nie mają stałego źródła dochodu. Jednak nawet tutaj sytuacja nie jest przesądzona. Dlatego warto sprawdzić oferty dostępne na rynku. Uważać należy oczywiście na rozwiązania, które mogą jeszcze bardziej skomplikować sytuację finansową potencjalnego pożyczkodawcy. Nie jest tajemnicą, że nie wszystkie firmy na rynku warte są naszej uwagi, warto zatem wiedzieć, których się wystrzegać.

Powyższe rady powinny wziąć sobie do serca szczególnie te osoby, które pierwszy raz starają się o pożyczkę. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, ale także czego się wystrzegać. Nie ulega wątpliwości, że o pożyczkach powiedziano już bardzo wiele, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych rzeczy. Natomiast zdobycie jak największej ilości wiedzy pozwoli wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. W ten sposób będzie można podjąć świadomą i co ważne, bezpieczną decyzję.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
finanse_osobiste