Pożyczka za darmo - prawdziwa oferta czy chwyt reklamowy?

05.07.2016 13:32  Kredyty gotówkowe
Każdego dnia media bombardują nas informacjami o wszelkich promocjach, super ofertach, korzystnych szansach, specjalnych cenach i tak dalej...

Przyzwyczailiśmy się już do tego języka korzyści i uodporniliśmy na niego, zakładając, że w większości przypadków każda taka promocja zawiera w sobie jakiś haczyk. Od każdej reguły jest jednak wyjątek. Jako jeden z nich można wskazać słynne darmowe pożyczki. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje taką formę promocji i skorzystanie z niej jest dość bezpieczne.

Warunki darmowych pożyczek

"Darmowość" tych pożyczek polega na tym, że po upłynięciu okresu spłaty oddajemy firmie dokładnie tyle pieniędzy, ile nam pożyczyła. Nie płacimy ani odsetek, ani żadnych dodatkowych opłat i prowizji, jak w innych przypadkach. Jest jednak pewien warunek – z oferty takiej mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy wcześniej nie zaciągali pożyczek w danej firmie. Muszą też oni zwrócić pożyczkę w przewidzianym terminie. W przeciwnym razie można zapomnieć o promocyjnych warunkach – obejmą ich standardowe opłaty, takie jak w przypadku zwykłych pożyczek.

Dużo mówi się od jakiegoś czasu o kłopotach finansowych, w które popadali klienci firm pożyczkowych, skuszeni tymi i podobnymi promocyjnymi ofertami. Nie płacili swoich zobowiązań na czas, a potem odczuwali tego negatywne konsekwencje, czasem popadając wręcz w bankructwo. Na szczęście od marca 2016 roku taki obrót spraw jest już mało prawdopodobny. Weszła w życie ustawa antylichwiarska, która regule działalność tych firm i chroni interes klientów.

Klienci chwilówek bezpieczniejsi

Dzięki nowej ustawie, klient, który spóźni się ze spłatą swojego długu, nie będzie już mógł zostać obciążony kosztami przewyższającymi kwotę pierwotnej pożyczki. Wliczają się w to również koszty obsługi pożyczki. Zablokowano także możliwość wzrostu oprocentowania pożyczki w ciągu następnych 120 dni od jej uzyskania przez klienta.

Nie wpływa to jednak w żaden sposób na promocyjną ofertę darmowych pożyczek – jeśli nie spłacimy ich w terminie, poniesiemy koszty oprocentowania. Informacja o tym, jaką będzie miało ono wysokość, powinna znaleźć się w umowie pożyczkowej. Warto więc zwrócić uwagę na tę wartość, nawet jeśli z góry zakładamy, że oddamy swoją pożyczkę na czas. Takie informacje znajdziemy również w internecie, pomocna może być porównywarka zestawiająca darmowe pożyczki - pankasa.pl .

Kto dostanie darmową pożyczkę?


Pożyczki chwilówki, zarówno darmowe, jak i pozostałe, są szeroko dostępne i naprawdę wielu klientów jest w stanie uzyskać je w krótkim czasie. Wystarczy, że będą oni pełnoletni, a jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Weryfikacja klienta w takich firmach odbywa się na nieco innych zasadach, więc nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń z pracy, czy ZUS-u. Firmy te nie sprawdzają czasami danych pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, co oznacza, że nawet klienci z niekorzystną historią kredytową mogą mieć szansę na pożyczkę.

Porównanie chwilówek


Także osoby, które już kiedyś pomyślnie skorzystały z chwilówek, przed następną taką decyzją powinny zapoznać się z aktualnymi promocjami i korzyściami dla klientów. Być może firma, z której usług korzystali poprzednio, nie będzie miała im już nic ciekawego do zaoferowania, za to zrobi to inna? Warto pamiętać, że darmową pożyczkę u danego pożyczkodawcy zaciągniemy tylko raz. Na szczęście później możemy uzyskać taką promocję w innej firmie.

Kolejnym powodem, dla którego warto być na bieżąco z ofertami firm pożyczkowych, jest to, że zmieniają się one dość często, między innymi w reakcji na zmiany prawne. Pierwsza pożyczka za darmo na porównywarce pankasa.pl jest oferowana przez kilkanaście firm. Znajdują się na niej wyłącznie sprawdzone i godne zaufania marki, należące do Związku Firm Pożyczkowych. • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Ja akurat brałem dwa razy na www.tanikredyt.pl/, to z całą stanowczością też mogę polecić tę firmę. Bez kantowania dają pożyczki

  ~weronka   (29 listopada 2016 o 15:59)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Zmiany sa teraz na viasms bo pierwsza pożyczka jest do 1500 zł a koleje 4 tys. Firma się stara jak widać

  ~edik   (15 listopada 2016 o 18:21)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste