Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych

23.08.2018 09:26  Kredyty gotówkowe
Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych Regularnie wzrasta liczba osób decydujących się na zaciągnięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych. Rośnie też łączna suma posiadanego zadłużenia. Kto korzysta z pożyczek dostępnych przez Internet? O tym można dowiedzieć się na podstawie raportu „Kredyt trendy” publikowanego regularnie przez Biuro Informacji Kredytowej.

Rośnie liczba osób ze zobowiązaniami


Pod koniec ubiegłego roku w bazie Biura Informacji Kredytowej znajdowało się łącznie 15,3 mln klientów sektora bankowego i pożyczkowego, co daje wzrost o 108 tys. w stosunku do początku tego samego roku. Według danych BIK liczba zadłużonych wzrastała z miesiąca na miesiąc, przy czym w przypadku sektora pożyczkowego wzrosła ona aż o 24,8%. Jednocześnie warto zauważyć, że o 23,9% zwiększyła się też liczba osób obsługujących jednocześnie kredyty bankowe i pożyczki. Według wspomnianego raportu liczba klientów firm pożyczkowych współpracujących z Biurem Informacji Kredytowej wzrosła w 2017 roku o 101,3 tys. osób. Warto jednak zauważyć, że zdecydowana większość tych osób spłaca już zobowiązanie wobec banku – aż 80% klientów sektora pożyczkowego ma na swoim koncie również kredyt, a tylko 102 tys. z 498 tys. nie ma czynnych zobowiązań wobec banków. Istotne jest też to, że 24% spośród nich to osoby poniżej 24. roku życia.


Dlaczego pożyczki przez Internet cieszą się tak dużym zainteresowaniem?


Wzrost liczby klientów sektora pożyczkowego może wynikać z kilku czynników. Jednym z nich jest na pewno łatwość w uzyskaniu takiej pożyczki. Procedura przyznawania kredytu w banku jest bardziej skomplikowana i wymaga czasu, a niewystarczająca zdolność kredytowa wnioskodawców często dyskwalifikuje ich jako wiarygodnych klientów będących w stanie regulować zaciągnięte zobowiązanie terminowo. Wszystko to sprawia, że osoby potrzebujące w krótkim czasie dodatkowych środków mogą uzyskać je w instytucjach pozabankowych, przy czym czas oczekiwania na pieniądze jest krótszy, a możliwość złożenia wniosku przez Internet zapewnia wygodę.

Jak pożyczać, żeby później nie żałować?


Chociaż pożyczki przez Internet są łatwiej dostępne niż kredyt gotówkowy w banku, warto pamiętać, że nie każdy może z takiego finansowania skorzystać. Coraz więcej instytucji pozabankowych współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Podczas starania się o pożyczkę nie trzeba co prawda przedstawiać zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu, jednak pożyczkodawca prawdopodobnie sprawdzi historię wnioskującego w BIK, a jeśli ta będzie negatywna – może odmówić udzielenia pożyczki. Takie rozwiązanie z jednej strony chroni interesy samej firmy, z drugiej zaś może ustrzec przed zbyt pochopnym decydowaniem się na kolejne zadłużenie. Jeśli jednak postanawiamy zaciągnąć pożyczkę, warto rozsądnie wybrać ofertę i samą jej kwotę. Obecnie istnieje możliwość rozłożenia zobowiązania na wygodne do spłacenia raty. Za pomocą specjalnego kalkulatora dostępnego na https://vippo.pl/ można z łatwością obliczyć nie tylko całkowity koszt pożyczki, ale również wysokość rat. To wygodne i bezpłatne narzędzie pozwala więc podjąć rozsądną decyzję i wybrać pożyczkę, której spłata nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste