Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Kredyty » Kredyty mieszkaniowe


Coraz mniej pieniędzy na Mieszkanie dla młodych

11.03.2016 16:27  Kredyty mieszkaniowe
Coraz mniej pieniędzy na Mieszkanie dla młodych Na przełomie marca i kwietnia może zabraknąć pieniędzy z tegorocznej puli programu Mieszkanie dla młodych - wynika z analizy Lion'Banku.

Od września zeszłego roku wzrosła popularność programu ze względu na to, że włączono do niego możliwość dopłaty do mieszkań z rynku wtórnego.

Z powodu topniejących środków jeden z banków wstrzymał już przyjmowanie wniosków o dopłatę. Jak mówi autor badania Bartosz Turek osoby, które chcą skorzystać z Mdm, muszą szybko podjąć decyzję. W szczególności dotyczy to osób, które chcą kupić mieszkanie z drugiej ręki. Będą musiały zapłacić za nie w tym roku.

W nieco lepszej sytuacji są ci, którzy planują kupno mieszkania na rynku pierwotnym. Cykl budowy oraz liczne formalności powodują, że można sięgnąć po pieniądze z przyszłorocznej puli, a nawet tej, przeznaczonej na rok 2018.

Mieszkanie dla młodych to rządowy program, który polega na jednorazowej dopłacie do kredytu hipotecznego. Mdm został uruchomiony w styczniu 2014 roku i potrwa do końca 2018 roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Szkoda że MDM się kończy, na osiedlu Zielona Dolina jeszcze sporo mieszkań można kupić z dopłatą.

    ~dana   (14 marca 2016 o 15:34)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste