Frankowicze protestują w Warszawie

10.09.2016 12:51  Kredyty mieszkaniowe
Frankowicze protestują w Warszawie W południe przed Belwederem w Warszawie rozpoczęła się kolejna manifestacja frankowiczów. Protestujący idą przed Sejm.
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu liczy na to, że posłowie zajmą się projektem ustawy zgłoszonej przez klub Kukiz'15. Według tego projektu, banki mają przeliczać kredyty tak, jakby od początku były brane w złotówkach.


Propozycja prezydenta, która zakłada między innymi zwrot spreadów, frankowiczów nie satysfakcjonuje - powiedział jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia.

Uczestnicy manifestacji podkreślają, że nie brak im determinacji w walce o los "frankowiczów". Część osób bierze udział w podobnych protestach od wielu miesięcy. "Jesteśmy tu po to, by przywrócić równowagę naszym umowom kredytowym, które są niezgodne z prawem" - mówili IAR manifestujący.

Do 14-stej protestujący mają przejść przed Sejm, gdzie na ręce wicemarszałka Stanisława Tyszki złożą pismo z prośbą o procedowanie druku 729, o restrukturyzacji kredytów w obcych walutach, złożonego przez Klub Kukiz 15. Manifestanci mają nadzieję, że Komisja Finansów Publicznych zajmie się nim jak najszybciej.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste