Frankowicze protestują w Warszawie

10.09.2016 13:16  Kredyty mieszkaniowe
Frankowicze protestują w Warszawie Protestujący frankowicze dotarli przed gmach Sejmu.
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu liczy na to, że posłowie zajmą się projektem ustawy zgłoszonej przez klub Kukiz'15. Według tego projektu, banki mają przeliczać kredyty tak, jakby od początku były brane w złotówkach. Propozycja prezydenta, która zakłada między innymi zwrot spreadów, frankowiczów nie satysfakcjonuje - powiedział jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia.


Mannifestujący mają złożyć na ręce wicemarszałka Stanisława Tyszki pismo z prośbą o procedowanie druku 729, czyli projektu ustawy o restrukturyzacji kredytów w obcych walutach, złożonego przez Klub Kukiz 15. Frankowicze mają nadzieję, że Komisja Finansów Publicznych zajmie się nim jak najszybciej.
Kolejny w tym roku protest ws. kredytów w frankach szwajcarskich rozpoczął się w południe przed przed Belwederem.

Uczestnicy manifestacji podkreślają, że nie brak im determinacji w walce o własne postulaty. Część osób bierze udział w podobnych protestach od wielu miesięcy. "Jesteśmy tu po to, by przywrócić równowagę naszym umowom kredytowym, które są niezgodne z prawem" - mówili IAR manifestujący.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste