Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

25.06.2019 10:08  Kredyty mieszkaniowe
Jak wybrać kredyt mieszkaniowy? Bardzo mało osób jest w stanie dokonać zakupu mieszkania finansując to tylko i wyłącznie swoim kapitałem własnym. W tej sytuacji z pomocą przychodzi nie kto inny, jak właśnie kredyt hipoteczny. W tym zakresie warto rozeznać się przede wszystkim w kilku kwestiach.

Na co zwracać uwagę przy kredycie? 


Jeśli będziesz wiedział o tym, jak zbudowany jest kredyt, wówczas na pewno będziesz mógł łatwiej porównywać kredyty oraz konkurencyjne oferty różnych banków. Z reguły w przypadku kredytów hipotecznych 20% obejmuje wkład własny. Pozostała część jest finansowana przez bank. Jednak musisz mieć na uwadze przede wszystkim to, że to właśnie Ty poniesiesz szereg innych kosztów, które dotyczą zwłaszcza zabezpieczenia  oraz samego udzielania kredytu. Wiele informacji znajdziesz na pewno na niniejszej stronie (https://malychabusinessfinance.com). 

Czym jest CKK? 


Rozwinięcie tego skrótu jest bardzo łatwe. Oznacza całkowity koszt kredytu. Należy pod tym rozumieć przede wszystkim sumę wszystkich kosztów kredytu z uwzględnieniem odsetek, które są płacone podczas każdej raty. Opłat możesz spodziewać się między innymi po samym rozpatrzeniu wniosku. Jednak jest to zależne od banku. Poszczególne świadczenia są płatne lub bezpłatne. 

RRSO, czyli popularne słowo w reklamach


Ostatnio bardzo często można usłyszeć w reklamach różnych ofert bankowych. Dokładnie rozwinięcie tego skrótu oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Ten wskaźnik mówi Tobie o tym, ile faktycznie wyniesie Twój koszt kredytu. Innymi słowy, RRSO jest po prostu procentowym wyrażeniem CKK. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia dodatkowo czas, w którym dochodzi do ponoszenia kosztu. 

Istotne pojęcia w kredycie


Warto znać podstawowe pojęcia, które odnoszą się do kredytu. Dzięki temu łatwiej będzie Tobie wszystko zrozumieć oraz rozmawiać w banku. Takim pojęciem jest przykładowo marża banku. Z reguły charakteryzuje się stałym poziomem w okresie kredytowania oraz jest określona w umowie. To jaka będzie jej wysokość zależy przede wszystkim od banku. 

Uzyskanie kredytu na mieszkanie nie jest takie łatwe. Jednak na rynku jest wiele przeróżnych ofert, dlatego na pewno znajdziesz coś, co pozwoli Tobie właśnie na otrzymanie środków do sfinansowania inwestycji zakupu mieszkania. Wiele więcej dowiesz się również tutaj (https://malychabusinessfinance.com/kredyty-mieszkaniowe/). 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Dlaczego skoro piszecie o kredycie hipotecznym, ograniczacie się do mieszkań? Dla osób chcących mieć dom, da się znaleźć inwestycję o podobnym koszcie co mieszkanie – chociażby Jeziorowa Park w Wawrze metr od 5640 zł, to taniej niż niejedno mieszkanie w Wawie

    ~darek   (4 października o 08:55)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste