Ranking najlepszych kredytów hipotecznych - czerwiec 2012

13.06.2012 09:02  Kredyty mieszkaniowe
Ranking najlepszych kredytów hipotecznych - czerwiec 2012 Mimo dynamicznie zmieniającego się otoczenia na rynku kredytów hipotecznych zapanowała stabilizacja. Kłopoty Grecji spowodowały znaczne osłabienie polskiej waluty, wpływając na wysokość rat kredytów denominowanych w walutach obcych. Dodatkowo obserwujmy dalszy spadek  stóp procentowych w strefie Euro (obecnie wartość EURIBOR’u kształtuje się poniżej 1 proc,), co wpływa na wysokość oprocentowania kredytów.

Niskie oprocentowanie może być zachętą do rozważań o kredycie w EUR, należy jednak pamiętać, że każdy wzrost stopy procentowej w strefie Euro przy wysokich marżach banków wpłynie na wzrost miesięcznej raty.  Pierwsza podwyżka stóp procentowych przez RPP w tym roku z kolei nieznacznie wpływa na zmiany w kredytach udzielanych w PLN.  Ogólne obawy konsumentów co do przyszłej sytuacji finansowej powodują wstrzemięźliwość w zaciąganiu kredytów. Z drugiej strony banki utrzymują atrakcyjne oferty kredytowe w rodzimej walucie, a sytuacja z podażą nieruchomości zdecydowanie zachęca do znajdowania okazji cenowych. Dla osób zdecydowanych na kupno własnego lokum obecna sytuacja mimo wszystko wydaję się być sprzyjająca. W związku z tym radzimy, aby dokładnie porównywać oferty i szukać opcji najlepszej dla siebie.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty 22 banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2 2”. Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

Zdolność kredytowa

Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi obecnie około 3718,02  zł brutto, czyli około 2657,53 zł na rękę. Osoba, która nie ma praktycznie żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 199 061 zł kredytu.

Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1307 zł w przypadku kredytu w złotych i 1046 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej, czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 151 085 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też  zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.


 

Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 314 zł (stała umowa o pracę)  - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 420 968 zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, który wynosi 7 536zł. (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, I kwartał 2012r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup nawet 55 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości przeszło 372 992 zł.
 

Ranking najciekawszych ofert


Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta w wieku 30 lat, który szuka kredytu na mieszkanie o powierzchni 45 m2 i wartości 250 tys. zł. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez Klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. Wskazane kryteria pozwolą także ocenić dostępność kredytu dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z programu „Rodzina na swoim”.

Najciekawsze oferty w PLN

W rankingu kredytów w PLN ponownie dominują te same banki. Liderzy zestawienia bronią swoich pozycji, niezmiennie proponując potencjalnym klientom kredyty w ofertach promocyjnych opartych o zakup produktów dodatkowych – głównie ubezpieczeniowych lub inwestycyjnych. Największe możliwości wyboru mają klienci, którzy cieszą się ponadprzeciętnymi dochodami, a w związku z tym mogą wykazać dużą zdolność kredytową, ale też są zainteresowani zakupem produktów towarzyszących. Zdaniem ekspertów Invigo największe szanse na kredyt mają natomiast  osoby o średnich zarobkach i niekoniecznie wygórowanych potrzebach mieszkaniowych. Ich średnia zdolność kredytowa  stanowi wystarczającą podstawę do tego, aby starać się i uzyskać średni kredyt na całkiem atrakcyjnych warunkach.

Warto podkreślić, że w czerwcu br. na bankowych półkach ofert i ich kombinacji jest naprawdę wiele, a więc każdy klient ma szansę dostosować produkt do swoich aktualnych potrzeb.  Rozważnie wybierając produkty może także w znaczącym stopniu wpłynąć na obniżenie wartości podstawowych składników oferty  wpływających na ostateczną cenę kredytu.


 
Invigo Top 10 - Ranking kredytów hipotecznych w PLN - czerwiec 2012r.
Liderem czerwcowego zestawienia Invigo, podobnie jak w poprzednich miesiącach, jest  Deutsche Bank. Oferta banku – oparta o promocyjną marżę 0 proc.-  jest skierowana do klientów, którzy  posiadają lub otworzą konto w Banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz przystąpią do produktu inwestycyjnego db Inwestuj w Przyszłość Stabilny Wzrost VI - Open Life. Promocyjna marża jest przewidziana tylko w pierwszym roku kredytowania w pozostałym okresie marża uzależniona jest od poziomu LTV i utrzymania przez Klienta w/w produktów bankowych. Jednocześnie Bank zachęca rezygnacją z prowizji. W przypadku jednoczesnego skorzystania przez Klienta z promocji - zerowej prowizji i marży -  poziom wymaganej składki inicjującej wynosi 6750,00 zł oraz składki miesięcznej 204,00 zł. Promocja obowiązuje do 31.07. br. Ponadto dla klientów, którzy nie są zainteresowani produktami inwestycyjnymi bank przygotował do wyboru dwie opcje kredytu z marzą od 1.00 proc.  w całym okresie kredytowania i bez prowizji za udzielenie kredytu oraz z marżą  od 0.80 proc i prowizją wynoszącą 2 proc. Jednak warunkiem do otrzymania w/w poziomu marży jest wykupienie karty kredytowej i rachunku ROR.

Na drugiej pozycji prezentujemy ofertę banku Credit Agricole Bank Polska S.A. Kredyt  również z promocyjną marżą 0 proc. w pierwszym roku kredytowania jest ofertą dla klientów, którzy otworzą konto w banku, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia, skorzystają z opcji automatycznego pobierania raty z konta oraz nabędą ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Przyglądając się ofercie warto zwrócić uwagę, że w dalszych latach trwania kredytu marża wzrośnie. Jej wysokość zostanie naliczona indywidualnie w zależności od posiadanego wkładu własnego kredytobiorcy od 0.99 proc. do 1.30 proc. Dodatkowo Klienci zapłacą 2 proc. prowizję.

Trzecia pozycja należy do Banku Ochrony Środowiska. Bank oferuje promocyjną marżę klientom zainteresowanym kredytem powyżej 150 tys. zł., skłonnym do skorzystania z dodatkowych produktów bankowych. Wśród elementów warunkujących skorzystanie z oferty należy wymienić: konieczność posiadania konta w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 3 000 zł, zakup ubezpieczenia do konta, ubezpieczenia nieruchomości lub ubezpieczenia od utraty pracy oraz nabycie karty kredytowej. Trzeba pamiętać, że podana marża obowiązuje tylko w pierwszym roku kredytowania, w drugim roku marża wynosi: 1proc. natomiast w pozostałych latach kredytowania marża wynosi: 1,30 proc. Dodatkowo, bank pobierze prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,5 proc.  Dla klientów zainteresowanych stałą marżą w całym okresie kredytowania BOŚ Bank przygotował specjalną ofertę z marżą 1,2 proc. prowizją 0,5 proc pod warunkiem: otwarcia Konta bez Kantów z wpływem miesięcznym w wysokości min.  1000 zł, wraz z ubezpieczeniem oraz  produkt inwestycyjny Aegon  z miesięczną składką 200 zł.
 
Na czwartym miejscu uplasował się Eurobank. Bank oferuje promocyjną marżę klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz wykupią oferowane ubezpieczenie na życie obejmujące cały okres kredytowania. Składka za pierwszy rok ochrony ubezpieczeniowej wynosi 0.30 proc. od kwoty kredytu. Warto wiedzieć, że w przypadku tej oferty istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0 proc., przy jednoczesnym wzroście marży o 0.30 proc.

Na kolejnym, piątym miejscu rankingu możemy przyjrzeć się propozycji BNP Paribas. Promocyjna marża w wysokości 0,9 proc. jest oferowana kredytobiorcom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku, zadeklarują miesięczne wpływy w kwocie nie niższej niż 1 proc. udzielonego kredytu (w tym przypadku  nie mniej niż 2 tys. zł.), będą dokonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Tutaj też warto zwrócić uwagę na czas obowiązywania promocji – niska marża będzie obowiązywała tylko przez pięć pierwszych lat. W kolejnych latach kredytowania marża wzrośnie do poziomu 1,25 proc. Dla klientów, którzy woleliby spłacać kredyt ze stałą marżą bank przygotował dodatkową propozycję -  klienci, którzy wybiorą tę opcję będą mogli liczyć na marżą 1,19 proc. w całym okresie kredytowania. Ponadto bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, przy wykupie oferowanego ubezpieczenia na życie, składka takiego ubezpieczenia na  okres 5 lat wynosi 3,7 proc.

Szóste miejsce w rankingu zagwarantował sobie bank ING. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku tej oferty marża w wysokości 1.0 proc. nie jest obwarowana wygórowanymi wymogami. Wystarczy posiadać konto w banku w dniu zawarcia umowy. Dla wniosków złożonych od 15 maja 2012 roku do 13 lipca 2012 roku bank obniżył prowizję o 1 proc., w przypadku omawianego kredytu  wyniesie ona 3 800 zł, co daje oszczędność  2 000 zł  w stosunku do standardowej prowizji. Dla Klientów, którzy nie chcą płacić prowizji bank podwyższy marżę o 0,6 punktów proc.

Dalej, na miejscu siódmym  i ósmym prezentujemy ofertę banków z grupy BRE Banku – MultiBanku i mBanku. Klienci zainteresowani kredytem w jednym z tych banków mogą liczyć na promocyjną marżę w wysokości 1,3 proc. oraz brak prowizji pod warunkiem, że będą skłonni do wykupienia ubezpieczenia spłaty rat kredytu "Pakiet Bezpieczna Spłata". Koszt ubezpieczenia  za okres dwóch lat ochrony to 1,5 proc. kwoty kredytu w MultiBanku, oraz 1,4 proc w mBanku w kolejnych latach 4 proc. miesięcznej raty. Aby skorzystać z promocyjnej marży minimalny okres korzystania z ubezpieczenia wynosi 5 lat.

Na miejscu dziewiątym uplasował się bank PKO BP, który oferuje promocyjną marżę w wysokości  1,15  proc. Kredyt jest ofertą skierowaną do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku oraz wykupią ubezpieczenie od utraty pracy oferowane przez bank na okres 4 lat. Dodatkowo kredytobiorcom, którzy zdecydują się na zakup wspomnianego ubezpieczenia bank zaproponuje brak prowizji. Koszt ubezpieczenia to 3,25 proc. kwoty kredytu. W przypadku braku zainteresowania klienta dodatkowym produktem bank zaproponuje prowizję w wysokości 1,25 proc.  Dodatkowo dla wybranych grup zawodowych marża w pierwszym roku wyniesie 0,99 proc., a w kolejnych latach uzależniona jest od kwoty kredytu i poziomi LTV i wynosi od 1,15pp.

Czerwcowy ranking Invigo TOP 10 zamyka  oferta proponowana przez Citibank Handlowy. W tym banku promocyjna marża jest oferowana klientom, którzy otworzą konto w banku, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia (lub samodzielne zasilanie rachunku) oraz nabędą dwie karty kredytowe. Ponadto bank zachęca do skorzystania z oferty brakiem prowizji.

Kredyt w PLN z dopłatą

Program „Rodzina na Swoim” jest stopniowo wygaszany. Wraz z ostatnimi zmianami  w zakresie limitów cen mieszkań, które mogą być zakupione na kredyt z dopłatą państwa , wielu klientów odczuło trudności ze znalezieniem lokalu, który spełniłby warunki programu. Automatycznie zmniejszył się odsetek osób, które w ostatnim czasie zdecydowały się złożyć wniosek o kredyt w programie „RnS”. Jednak możliwości wciąż istnieją.  Przypominamy, że program  „Rodzina na Swoim” obowiązuje tylko do końca bieżącego roku, a skorzystanie z tej opcji oznacza 8 lat znacząco niższych rat. Dlatego naszym klientom proponujemy, aby wciąż się rozglądali i szukali okazji.

 

Invigo Top 10 - Ranking kredytów hipotecznych z dopłatą "Rodzina na swoim" - czerwiec 2012r.
Ranking pokazuje, że najmniej obciążającą ratę (505 zł.) zapłacą kredytobiorcy, którzy wybiorą ofertę banku  Credit Agricole Bank Polska S.A. Bank oferuje potencjalnym kredytobiorcom promocyjną marżę 0 proc. w pierwszym roku kredytowania, ale stawia też pewne warunki. Klienci zainteresowani ofertą są zobligowani do otworzenia konta w banku, zadeklarowania regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, skorzystania z opcji automatycznego pobierania raty z konta oraz nabycia ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank. Trzeba także wiedzieć, że marża wzrośnie po pierwszym roku trwania kredytu, a jej ostateczna wysokość będzie uzależniona od posiadanego wkładu własnego i wyniesie od 0.99 proc. do 1.30 proc. Dodatkowo Klienci zapłacą 2 proc. prowizję za udzielenie kredytu. 

Na drugim miejscu zestawienia tym razem analizujemy ofertę Eurobanku. Klienci tego banku mogą liczyć na kredyt z promocyjną marżą 0,99 proc. w przypadku kiedy zdecydują się na otworzenie konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz wykupienie ubezpieczenie na życie oferowanego przez bank na cały okres kredytowania. Warto pamiętać, że istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0 proc., przy jednoczesnym wzroście marży o 0.30 proc.

Pozycja trzecia należy do BNP Paribas.  Bank oferuje promocyjną marżę 0,9 proc. klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku, zadeklarują miesięczne wpływy w kwocie nie niższej niż 1 proc. udzielonego kredytu, będą dokonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Warto wiedzieć, że niska marża to propozycja na najbliższe pięć lat. W kolejnych latach kredytowania marża wzrośnie do poziomu 1,25 proc. Należy też podkreślić, że istnieje możliwość wyboru oferty ze stałą marżą (w wysokości 1,19 proc. - w całym okresie kredytowania), a także, że bank nie pobiera prowizji z tytułu udzielenia kredytu, przy wykupie oferowanego ubezpieczenia na życie. Koszt ubezpieczenia za okres 5 lat ochrony ubezpieczeniowej wynosi 3,7 proc. od kwoty kredytu.

Na pozycji czwartej uplasował się bank PKO BP, który oferuje promocyjną marżę w wysokości 1,15 proc. Ponadto bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, przy wykupie ubezpieczenia od utraty pracy na okres 4 lat oferowanego przez Bank. W przypadku braku zainteresowania klienta dodatkowym produktem, prowizja wynosi 1.25 proc.

W połowie czerwcowego rankingu Invigo TOP 10 prezentujemy oferty detalicznych ramion BRE Banku MultiBanku i mBanku. MultiBank oferuje swoim klientom promocyjną marżę  - 1,3 proc. Warunkiem skorzystania z oferty jest wykupienie ubezpieczenia spłaty rat kredytu "Pakiet Bezpieczna Spłata". Dodatkową zachętę stanowi tutaj fakt, że bank nie pobiera prowizji z tytułu udzielenia kredytu. Składka  za pierwsze 2 lata ochrony ubezpieczeniowej wynosi 1,5 proc. Po upływie tego okresu składka płatna jest miesięcznie w wysokości 4.00 proc. od raty kredytu. Aby spełnić warunki marży promocyjnej, należy kontynuować ubezpieczenie przez okres 5 lat. Podobne warunki kredytowania oferuje mBank. Warto zwrócić uwagę, że przy tej ofercie składka za pierwsze dwa lata ochrony ubezpieczeniowej wynosi 1,4 proc.

Na miejscu siódmym mamy możliwość przyjrzenia się ofercie Citibanku Handlowego. Bank oferuje promocyjną marżę (1,2 proc.) klientom, którzy otworzą konto w banku, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia (lub, że samodzielnie będą zasilać rachunek) oraz nabędą kartę kredytową. Bank zachęca potencjalnych klientów także brakiem prowizji.

Kolejną, ósmą pozycję zagwarantował sobie bank Pekao S.A., który również oferuje promocyjną marżę klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, posiadają lub nabędą kartę debetową oraz posiadają lub nabędą kartę kredytową lub wykupią ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank. Ponadto bank zachęca promocją dotyczącą prowizji – dziś klienci mogą otrzymać kredyt bez konieczności pokrywania tego kosztu. 

Miejsce dziewiąte rankingu Invigo należy do Banku Pocztowego. Marża promocyjna 1,39 proc.  jest tutaj oferowana klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z kontem oszczędnościowym i zadeklarują wpływy z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2 500 zł, nabędą kartę debetową lub kredytową oraz wykupią pakiet ubezpieczeń AVIVA. Nabycie ostatniego produktu daje klientowi profit w zakresie zniesienia prowizji za udzielenie kredytu. Koszt ubezpieczenia to 2,5 proc. kwoty kredytu za pierwsze trzy lata ochrony ubezpieczeniowej.

Na miejscu dziesiątym prezentujemy propozycję banku Millennium. Bank oferuje promocyjną marżę klientom, którzy otworzą konto w banku oraz nabędą kartę debetową i będą dokonywać za jej pomocą transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 zł średniomiesięcznie, a także wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank.  Od 07.05.2012  bank wprowadził prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1 proc. 

Najciekawsze oferty w Euro


Kredyty w Euro są dziś dostępne na rynku hipotek w ograniczonym zakresie. Na potrzeby niniejszego rankingu udało się nam znaleźć tylko 6 ofert spełniających założenia rankingu. Klienci, którzy są zainteresowani sfinansowaniem mieszkania z pomocą takiego kredytu niestety muszą wykazać się wyższą zdolnością kredytową. Większość banków wymaga od potencjalnych klientów dochodów na ponadprzeciętnym poziomie.


 
Invigo Top 10 - Ranking kredytów hipotecznych w Euro - czerwiec 2012r.Na pierwszym miejscu  zestawienia kredytów denominowanych w Euro uplasowała się oferta Deutsche Banku. Bank proponuje promocyjną marżę w wysokości 3,5 proc. klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz nabędą kartę kredytową. Dodatkowo obowiązuje promocja (do dnia 31.07.2012r.) - brak prowizji za udzielenie kredytu powyżej 100.000 zł. Należy jednak pamiętać, iż minimalny dochód netto umożliwiający klientom wnioskowania o kredyt w walucie EUR wynosi 12.000 zł. Dodatkowo Bank zastrzega sobie, iż na etapie wydania decyzji kredytowej może wydać decyzję negatywną na udzielenie kredytu w EUR z jednoczesną propozycją udzielenia kredytu w PLN, o ile Klient będzie miał zdolność na kredyt w PLN. Powyższe ograniczenie związane jest z promowaniem przez bank kredytów w PLN.

Pozycja druga należy do Raiffeisen Banku. Ten bank przewiduje promocyjną marżę dla klientów, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 3 000 zł., nabędą kartę kredytową z miesięcznym obrotem w wysokości min. 500 zł oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu przy wykupie oferowanego ubezpieczenia na życie w całym okresie kredytowania. Koszt ubezpieczenia to 1,5 proc. kwoty kredytu za pierwszy rok ochrony ubezpieczeniowej.

Na miejscu trzecim prezentujemy ofertę banku BZ WBK. Klient, który skorzysta z  tej opcji bedzie zobowiązany do opłaty comiesięcznej raty w wysokości 1085 zł. Kredyt zostanie udzielony w oparciu o marżę od 3,3proc. do 4,5 proc. proc. i prowizję w wysokości 2,5 proc. -. Ostateczną wysokość marży bank wyliczy dla każdego klienta indywidualnie w zależności od jego sytuacji finansowej oraz rodzaju finansowanej transakcji.  Minimalny dochód  kredytobiotców ubiegających się o  kredyt w EUR wynosi 8.000 zł.

Czwarte miejsce w czerwcowym rankingu Invigo zagwarantował sobie Alior Bank. Kredyt w tym banku wiąże się dziś z marżą w wysokości 4,45 proc. oraz miesięczną ratą na poziomie 1148 zł. Niestety, w tym miesiącu bank nie przewiduje dla potencjalnych klientów ofert specjalnych ani promocji. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 2,5 proc. kwoty kredytu, a minimalny dochód wymagany przez bank wynosi 15.000 zł.

Oczko niżej analizujemy propozycję Polbanku. Okazuje się, że klienci tego banku mogą liczyć na kredyt z marżą 4,9 proc. i 0 proc. prowizji. Bank podobnie jak jego konkurenci warunkuje skorzystanie z oferty. Wśród kryteriów, które klient musi spełnić należy wymienić : minimalny dochód netto 10.000 zł, założenie konta w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów uzależnionych od kwoty kredytu, nabycie karty debetowej oraz wykupienie na cały okres kredytowania oferowanego przez bank ubezpieczenia na życie.

Czerwcowy ranking Invigo zamyka oferta Getin Noble Banku. Kredyt hipoteczny denominowany w Euro zaciągnięty w tym banku wiąże się dziś z koniecznością poradzenia sobie z comiesięczną ratą w wysokości 1291 zł. Warto podkreślić, że bank zaoferuje promocyjną marżę 4,65 proc. tylko i wyłącznie klientom, którzy  otworzą konto w banku i zadeklarują regularne wpływy. 
Invigo Top 10 - Ranking liderów poszczególnych kategorii - czerwiec 2012r.

Invigo

ni

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste