Raport NBP - Coraz więcej kredytów mieszkaniowych

06.08.2018 14:29  Kredyty mieszkaniowe
Raport NBP - Coraz więcej kredytów mieszkaniowych Coraz więcej osób zaciąga kredyty mieszkaniowe. Tak wynika z przedstawionego dziś raportu Narodowego Banku Polskiego.

Z opracowania wynika także, że banki nieznacznie zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów. Mimo to stale rośnie liczba wniosków. Piotr Kasprzak z Narodowego Banku Polskiego powiedział, że coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania.

Rosnąca liczba kredytów jest też wynikiem dobrej sytuacji gospodarczej. Spadające bezrobocie, wzrost płac i bezpieczeństwo zatrudnienia zwiększają chęć do pożyczania pieniędzy. Kasprzak dodał, że dochodzą do tego dobre nastroje konsumenckie, czego dowodem są dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Z prognoz niektórych ekspertów wynika, że ceny mieszkań na rynku komercyjnym mogą w najbliższym czasie gwałtownie rosnąć, co ma wpływ na podejmowanie decyzji kupna mieszkania. Piotr Kasprzak zaznaczył, że NBP ich nie potwierdza. Dodał, że nie przewiduje się też w najbliższym czasie podniesienia stóp procentowych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste