ZBP o kredytach hipotecznych

18.06.2018 18:08  Kredyty mieszkaniowe
ZBP o kredytach hipotecznych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaapelował do banków o wprowadzenie do oferty kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu. Argumentuje, że byłaby to lepsza ochrona konsumenta podczas trwania wieloletniej umowy kredytowej. UOKiK wskazuje też znaczenie takiego kroku dla zapewnienia stabilności sektora finansowego w Polsce.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz uważa, że w Polsce powinny być oferowane kredyty hipoteczne zarówno z oprocentowaniem zmiennym, jak i stałym.

Jego zdaniem, prawdopodobnie optymalnym rozwiązaniem byłyby kredyty hipoteczne stało-zmiennoprocentowe, czyli takie, które w części oferowane są ze stopą zmienną, a w części ze stałą. "W niektórych gospodarkach, szczególnie na Zachodzie, taka kombinacja następuje poprzez miks kredytu z kasy budowlano-mieszkaniowej, który jest z góry znany i druga część zmiennoprocentowa z banku komercyjnego" - wyjaśnił Krzysztof Pietraszkiewicz.

Prezes ZBP bierze udział w VIII Europejskim Kongresu Finansowym, który odbywa się w Sopocie.
Co roku, w tym jednym z najważniejszych wydarzeń finansowym na naszym rynku finansowym uczestniczą przedstawiciele świata finansów, rządu, przedsiębiorcy, eksperci, naukowcy. Udział zapowiedzieli też prezesi wszystkich największych banków polskich.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste