Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Leasing

Dlaczego warto korzystać z leasingu?

10.04.2017 11:43  Leasing
Leasing współcześnie jest jedną z form finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć. Charakteryzuje się tym, że jest bezpieczny, oparty na przejrzystych zasadach oraz korzystny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych. Nie dziwi więc fakt, że ciągle rośnie zainteresowanie tą formą finansowania, ponieważ posiada ona wiele bardzo istotnych walorów.

Leasing dla nowych firm, czyli kilka słów na temat zalet

Jednym z niekwestionowanych atutów leasingu jest spełnianie oczekiwań klientów, które nie zawsze oznacza stan posiadania. Samochód nie musi być własnością ani firmy, ani osoby prywatnej, żeby można go było spokojnie użytkować, a taką możliwość zapewnia leasing.

W porównaniu z konkurencyjnym kredytem samochodowym leasing zdecydowanie jest korzystniejszą i bardziej opłacalną formą finansowania, o czym świadczy chociażby sposób pozyskiwania środków. O ile otrzymanie ich za pośrednictwem banku jest obwarowane wieloma warunkami i przedłużającymi się formalnościami, o tyle w odniesieniu do leasingu można mówić o dużej elastyczności i wygodzie, ponieważ pozyskanie środków jest prostsze i łatwiejsze.

Zarówno leasing dla nowych firm, jak i leasing samochodów używanych jest możliwy po podpisaniu umowy. Banki również stosują tę formę zawierania transakcji, jednak standardowe procedury trwają bardzo długo, pochłaniają mnóstwo czasu, a gromadzenie wszelkiego rodzaju zaświadczeń może zniechęcić nawet najbardziej cierpliwych klientów. Firmy leasingowe natomiast stosują uproszczone procedury, a co więcej, zapewniają kilka dodatkowych wariantów, takich jak ubezpieczenie samochodu, jego rejestrację, przerejestrowanie czy likwidacja szkody.

Leasingobiorca a czerpanie korzyści z leasingu


Leasingobiorca może budować swoją flotę, nie wykorzystując własnych środków finansowych, co przekłada się na wymierne profity. Z jednej strony ma szansę na zagospodarowanie w dowolny sposób swoich pieniędzy, z drugiej natomiast zapewnia firmie płynność finansową i nie zmniejsza w żadnej sytuacji swojej zdolności kredytowej.

Dzięki temu, że w czasie obowiązywania umowy leasingowej opłaty zawsze są stałe, leasingobiorca może spokojnie planować swoje wydatki. Niezwykle ważną zaletą leasingu jest poza tym obniżenie podstawy podatkowej oraz minimalizacja kosztów związanych z użytkowaniem samochodu. Firmy leasingowe bardzo często praktykują takie rozwiązania, które polegają na przejęciu opłat związanych z naprawami technicznymi czy obsługą pojazdu.

Nie ulega wątpliwości, że leasing to najkorzystniejsza i bezpieczna forma finansowania inwestycji. W porównaniu z kredytem jest o wiele bardziej opłacalny, ponieważ przy nabywaniu droższych samochodów pozwala na zaoszczędzenie około – bagatela – kilkunastu tysięcy złotych, które mogą być przeznaczone zarówno na rozwój firmy, jak i na zapewnienie jej buforu bezpieczeństwa.

Konsultacja: ALPINA Leasing  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes