Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Leasing

Leasing samochodów w Polsce

28.02.2018 13:43  Leasing
Leasing samochodów w Polsce
Leasing jest jedną z najpopularniejszych metod finansowania zakupu samochodu. Jak wynika z raportu serwisu Oferteo.pl, w 2017 roku w Polsce najczęściej leasingowane były samochody osobowe. Wkład własny najczęściej wynosił nie więcej niż 20% wartości samochodu, natomiast cena w co trzecim przypadku była wyższa niż 100 tysięcy złotych.Nowe czy używane?
 
Z analizy przeprowadzonej przez Oferteo.pl, największy polski serwis łączący poszukujących usług z ich dostawcami, wynika, że większą popularnością cieszy się leasing używanych samochodów. Takich pojazdów poszukiwało 58% badanych. Dla 38% przedmiotem leasingowania miałoby być nowe auto, natomiast 4% badanych nie miało jeszcze zdania.
Osobówka czy ciężarówka?

 
Przedmiotem leasingu miałby być najczęściej samochód osobowy – wskazało tak niemal dwie trzecie badanych. Leasingowaniem samochodu dostawczego był zainteresowany co czwarty badany. Dla 6% przedmiotem zainteresowania był leasing samochodu ciężarowego, zaś 5% wskazało na jeszcze inny pojazd.
 
Ile sztuk w leasingu?


 
Podmioty poszukujące leasingu samochodu najczęściej decydowały się na jeden pojazd – wskazało tak aż 94% badanych. Zainteresowanych dwoma samochodami było 4% badanych, natomiast tylko 2% poszukiwało trzech pojazdów lub więcej.
 
Najczęściej do 20% wkładu własnego


 
Poszukujący leasingu najczęściej deklarowali, że są w stanie wnieść nie więcej niż 20% wkładu własnego – 27% badanych wskazało na kwotę do 5%, a 37% badanych – na przedział od 5 do 20% wkładu własnego. Więcej niż 35% wkładu własnego posiadało tylko 11% użytkowników Oferteo.pl, natomiast 3% nie miało wkładu własnego.
 
Jaka jest cena leasingowanego pojazdu?


 
Co ciekawe, najczęściej leasingowane są pojazdy w cenie przewyższającej 100 tysięcy złotych (30% wskazań) oraz w przedziale od 30 do 60 tysięcy złotych (29%). Leasingobiorcy najrzadziej interesowali się najtańszymi samochodami – w cenie do 30 tysięcy złotych (16% wskazań).
 
Leasing najczęściej na 4 do 6 lat


 
Leasingobiorcy najczęściej decydują się okres spłaty samochodu nie dłuższy niż 6 lat. Wskazało tak łącznie 89% badanych – 36% była zainteresowana maksymalnie trzyletnim okresem leasingowania, natomiast 53% wskazało przedział od 4 do 6 lat.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 1000 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2017 roku przez podmioty poszukujące leasingu samochodów.
 
Oferteo.pl
 
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najważniejsze

 • tak, znam kogoś kto brał w hamigu leasing i wszystko spoko. Ogólnie to wiesz salon tylko pośredniczy, bo to banki udzielają leasingu... tak samo jest w wypadku jakich kolwiek rat w sklepach. Pozdrawiam

  clrclr   (8 kwietnia o 21:16)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%
 • czy ktoś z korzystał z leasingu w salonie hajmig? potrzebuję opinii

  ~robert   (8 marca o 23:26)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%

Najnowsze

 • tak, znam kogoś kto brał w hamigu leasing i wszystko spoko. Ogólnie to wiesz salon tylko pośredniczy, bo to banki udzielają leasingu... tak samo jest w wypadku jakich kolwiek rat w sklepach. Pozdrawiam

  clrclr   (8 kwietnia o 21:16)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%
 • Ja brałem tam infiniti q50 na firme. bardzo dobry zakup. tak szybko jeszcze nigdzie nie zalatwilem formalnosci

  ~dembi   (15 marca o 22:11)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes