Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

5 mld złotych unijnego wsparcia na budowę dróg

11.09.2017 14:58  Logistyka/Transport
5 mld złotych unijnego wsparcia na budowę dróg 180 kilometrów nowych dróg z unijnym dofinansowaniem. W Ministerstwie Rozwoju podpisano umowy na wsparcie sześciu projektów o łącznej wartości przekraczającej 11 miliardów złotych. Pomoc z Unii Europejskiej wyniesie 5 miliardów złotych.  Wśród inwestycji znalazły się dwa odcinki drogi S6 w okolicach Koszalina, fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, fragment tak zwanej Zakopianki a także obwodnica Góry Kalwarii.

Jak mówi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, inwestycje drogowe wpisują się w strategię rozwoju naszego kraju. Podkreślił on, że nie może być mowy o rozwoju poszczególnych regionów bez dobrej i wygodnej sieci komunikacyjnej.

Dodał, że inwestorzy nie będą chceli wyłożyć pieniędzy tam, dokąd nie ma dobrego dojazdu. Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit zapowiedział, kolejne projekty, które zostaną dofinansowane z pieniędzy unijnych. Jeszcze w tym roku urzędnicy chcą podpisać kilkanaście umów. Wszystkie inwestycje drogowe, które otrzymały dziś unijne wsparcie, są w trakcie realizacji. Kierowcy będą mogli z nich korzystać w ciągu dwóch - trzech lat.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes