75 mln euro z EBI dla Ukrainy na poprawę bezpieczeństwa drogowego

09.07.2018 15:11  Logistyka/Transport
75 mln euro z EBI dla Ukrainy na poprawę bezpieczeństwa drogowego 75 milionów euro kredytu otrzyma Ukraina z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na poprawę bezpieczeństwa drogowego. Z pożyczki skorzysta pięć miast - Kijów, Lwów, Odessa, Charków i Dniepr. W Brukseli, przy okazji szczytu Unia Europejska - Ukraina, przedstawiciele EBI i rządu w Kijowie podpisali umowę w tej sprawie.

Poprawa bezpieczeństwa drogowego to dla ukraińskiego rządu priorytet w związku z dużą liczbą wypadków i ofiar śmiertelnych. Liczba osób, które giną na ukraińskich drogach jest trzykrotnie wyższa niż w Unii Europejskiej. Na ten cel już wcześniej Wspólnota przeznaczyła nieco ponad 4 miliony euro, teraz pożyczkę przekaże Europejski Bank Inwestycyjny.

Z pieniędzy przebudowane zostaną najbardziej niebezpieczne miejsca na drogach, zmodernizowane mają być też połączenia drogowe. Inwestycje przewidują także poprawę dostępu do komunikacji miejskiej. Władze w Kijowie chcą też stworzyć nowoczesny system transportu, który będzie wsparciem dla wzrostu gospodarczego.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes