Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Będzie więcej pieniędzy na drogi w 9 miastach w Polsce

16.03.2017 11:57  Logistyka/Transport
Będzie więcej pieniędzy na drogi w 9 miastach w Polsce Będzie więcej pieniędzy na drogi w 9 miastach powiatowych w Polsce - w sumie na 10 inwestycji. Miasta, które dostaną dodatkowe fundusze to Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław.

Chodzi o inwestycje na kwotę półtora miliarda złotych, z czego dofinansowanie z pieniędzy Unii Europejskiej wyniesie miliard 200 milionów złotych. Resort rozwoju podjął decyzję o zwiększeniu puli środków na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że miasta zawnioskowały o dużo większą sumę niż tę, którą pierwotnie dla nich przeznaczono. Dlatego ministerstwo zdecydowało się wygospodarować dodatkowe pieniądze na wszystkie projekty, które w ramach tego konkursu uzyskały pozytywną ocenę komisji konkursowej.
Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński dodał, że wiele polskich miast - średnich i większych - boryka się z problemami komunikacyjnymi.

"A inwestycje, które często wspieramy są inwestycjami, które rozwiązują problemy z płynnością ruchu - to na przykład wiadukty, obwodnice, na które mieszkańcy od wielu lat czekają" - podkreślił.

Program Infrastruktura i Środowisko należy do największych programów operacyjnych w historii Unii Europejskiej. To blisko 27 i pół miliarda złotych euro na transport, energetykę, ochronę środowiska, kulturę i ochronę zdrowia w Polsce.

IAR   • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes