Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Bezpłatna woda na lotnisku Chopina

12.09.2017 14:44  Logistyka/Transport
Bezpłatna woda na lotnisku Chopina Od dziś pasażerowie mogą korzystać z bezpłatnej wody pitnej na warszawskim lotnisku Chopina. Trzy dystrybutory ustawiono w strefie zastrzeżonej portu, za kontrolą bezpieczeństwa.

Darmowa woda to spełnienie obietnic sprzed kilku miesięcy. Mała, półlitrowa butelka wody kosztuje w sklepach na lotnisku Chopina co najmniej sześć złotych. Na wysokie ceny narzekali pasażerowie. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdzał, czy ajenci sklepów nie weszli w zmowę cenową. Kontrole były prowadzone na lotniskach w całym kraju.

Pod koniec maja władze portu zadeklarowały, że udostępnią dystrybutory, dzięki którym pasażerowie mogliby korzystać z bezpłatnej wody pitnej. Miały one stanąć w czerwcu, ale pojawiły się dopiero teraz. Korzystający mogą zarówno napić się na miejscu, jak i nalać wodę do butelki.

Lotnisko Chopina jest pierwszym portem w kraju, który gwarantuje bezpłatną wodę dla pasażerów. Niedawno w porcie pojawiły się automaty telefoniczne, z których można bezpłatnie dzwonić zarówno na numery stacjonarne, jak i komórkowe.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes