Coraz większy ruch na polskich lotniskach

15.03.2017 15:31  Logistyka/Transport
Coraz większy ruch na polskich lotniskach Polskie porty lotnicze obsłużyły w zeszłym roku blisko 34 miliony pasażerów. To o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Tak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.  Liderem było lotnisko Chopina w Warszawie, z którego usług skorzystało w zeszłym roku prawie 13 milionów osób.

To o ponad półtora miliona więcej niż w 2015 roku.

Jak mówi prezes ULC Piotr Samson, jedną z przyczyn rosnącego ruchu jest strategia Polskich Linii Lotniczych LOT, które rozbudowują siatkę połączeń. Zaznaczył, że przewoźnik inwestuje w połączenia dalekodystansowe, co generuje dużą liczbę nowych podróżnych. Wyraził też przekonanie, że ten trend wzrostowy będzie kontynuowany w następnych latach.

Ze statystyk wynika jednak, że w regularnym ruchu lotniczym największą popularnością cieszyły się w 2016 roku się rejsy do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Norwegii. W lotach czarterowych w czołówce znalazły się Grecja, Hiszpania i Bułgaria. Wieloletni lider takich podsumowań - Egipt uplasował się na siódmym miejscu.

Wśród lotnisk, które obsługują najwięcej pasażerów znalazły się także porty w Krakowie, Gdańsku, Katowicach oraz Wrocławiu i Poznaniu.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes