Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Cztery odcinki Via Carpatii skierowane do przygotowań

18.05.2017 15:51  Logistyka/Transport
Cztery odcinki Via Carpatii skierowane do przygotowań Minister Infrastruktury skierował do przygotowań cztery odcinki, które powstaną w ramach drogi Via Carpatia. Ma być to droga ekspresowa, przechodząca przez Polskę wschodnią od Kuźnicy Białostockiej na Słowację.

Cała Via Carpatia połączy północną i południową Europę. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk, Polska jest już gotowa do budowy wszystkich odcinków na terenie kraju. Skierowane dziś do przygotowań odcinki to Korycin - Knyszyn - Dobrzyniewo Duże - Choroszcz. Drugi odcinek wiedzie od granicy województwa podlaskiego do granicy województwa lubelskiego, trzeci od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa a ostatni z Lubartowa do Lublina.

Budowa polskiego odcinka Via Carpatii trwa od kilku lat. Jak powiedział wiceminister Jerzy Szmit, są już gotowe odcinki o łącznej długości 21 kilometrów o wartości niespełna miliarda złotych. Na innych są już prowadzone roboty budowlane, jeszcze inne są w fazie przetargowej.

Przedstawiciele resortu deklarują, że cały polski odcinek Via Carpatii będzie gotowy w 2025 roku. Budową trasy są też zainteresowane między innymi Słowacja, Bułgaria, Rumunia i Węgry.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes