Dziś pierwszy rejs LOT - u z Warszawy do Singapuru

15.05.2018 15:25  Logistyka/Transport
Dziś pierwszy rejs LOT - u z Warszawy do Singapuru Dziś Warszawa zyskuje pierwsze bezpośrednie połączenie z południową Azją. Późnym wieczorem ze stołecznego lotniska Chopina wystartuje pierwszy samolot do Singapuru. Boeing 787 Polskich Linii Lotniczych LOT pokona dystans ponad 9 tysięcy kilometrów w 12 godzin.

Narodowy przewoźnik liczy, że nowa trasa zainteresuje zarówno turystów, jak i biznesmenów.
Jak mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, otwarcie nowego, dalekodystansowego kierunku to element strategii firmy. Jej celem jest przejęcie jak największej liczby pasażerów z Europy Środkowo - Wschodniej. Od początku 2016 roku spółka uruchomiła kilkadziesiąt połączeń, wśród których znalazły się dalekodystansowe loty do Tokio, Seulu, Los Angeles, czy do Newark w USA. Jednocześnie LOT uruchomił, bądź przywrócił połączenia z europejskimi miastami. W ten sposób chce zachęcić pasażerów do przesiadki w Warszawie, w drodze do miast w Azji i Ameryce.

Na razie zaplanowano trzy loty tygodniowo na trasie Warszawa - Singapur. W sezonie letnim pojawi się jeszcze jeden dodatkowy rejs.

Przewoźnik planuje też uruchomienie kolejnych, dalekodystansowych tras. Prezes Rafał Milczarski potwierdził, że spółka interesuje się połączeniem do Indii. Dodał jednak, że jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. Na razie przewoźnik wystąpił do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o pozwolenie na operacje lotnicze na tej trasie.

W inauguracyjnym rejsie do Singapuru weźmie udział wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński, który w ten sposób rozpocznie oficjalną wizytę w tym kraju. Minister ma zaplanowane spotkania między innymi z wicepremierem Singapuru, ministrem kultury, ministrem transportu, a także z lokalną Polonią.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes