Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Francja: do 2040 roku ze sprzedaży wycofane będą diesle i samochody na benzynę

06.07.2017 20:14  Logistyka/Transport
Francja: do 2040 roku ze sprzedaży wycofane będą diesle i samochody na benzynę Francja zamierza do 2040 roku wycofać ze sprzedaży diesle i samochody na benzynę. To jeden z punktów planu ogłoszonego przez ministra do spraw ochrony środowiska.

Szef resortu Nicolas Hulot - znany wcześniej ze znakomitych programów przyrodniczych, w których pokazywał dramatyczne konsekwencje, jakie środowisko ponosi ze względu na gwałtowny rozwój naszej cywilizacji - przedstawił pakiet 23 punktów, które mają wyhamować zmiany klimatyczne na naszym globie. Ludzie, których nie stać na zmianę samochodu, będą mogli skorzystać z premii państwowych. Dotyczy to diesli sprzed 1997 roku i aut na benzynę wyprodukowanych przed 2001 rokiem.

Nicolas Hulot zapowiedział przyśpieszenie wcielania w życie Porozumienia Paryskiego. Dodał, że rząd wyznacza nowe środki, które pomogą na wyhamowanie wzrostu temperatury. Władze zamierzają także pomóc w unowocześnieniu mieszkań mających złą izolację i energochłonnych. Od 2022 roku nie będzie produkcji prądu z elektrowni węglowych - ostatnia taka zostanie zamknięta w Hawrze, mieście premiera Edouarda Philippe"a. O połowę zmniejszona będzie produkcja energii pochodzącej z central atomowych.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes