GDDKiA ogłosi przetargi na dokończenie S5 na przełomie lipca i sierpnia

12.06.2019 12:46  Logistyka/Transport
GDDKiA ogłosi przetargi na dokończenie S5 na przełomie lipca i sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje m.in. ogłoszenie na przełomie lipca i sierpnia przetargów na dokończenie trzech odcinków drogi S5, na których odstąpiła od umowy z Impressa Pizzarotti, podała Dyrekcja.

"Kontynuujemy inwestycje, na których rozwiązaliśmy umowy i szukamy nowych wykonawców. Ogłaszamy również nowe przetargi w miejsce poprzednio unieważnionych i przygotowujemy dokumentację na postępowania dotyczące zupełnie nowych odcinków" - czytamy w komunikacie.

"W czwartek, 13 czerwca, otworzymy oferty na prace zabezpieczające na obwodnicy Częstochowy na autostradzie A1 (długość 21,3 km), a do końca tego miesiąca ogłosimy przetarg na dokończenie brakującego fragmentu S3 na wysokości Polkowic (14,4 km)" - czytamy dalej.

Z kolei na 2 lipca wyznaczono termin otwarcia ofert na dokończenie prac na funkcjonującej już S8 Marki - Kobyłka. Wszystkie odcinki realizowały konsorcja z udziałem firmy Salini Impregilo. "Szykujemy też ogłoszenie przetargów na kolejnych dwóch odcinkach, na których odstąpiliśmy od kontraktu z firmą Rubau: S7 pomiędzy węzłami Lotnisko i Lesznowola (6,6 km) oraz S61 Podborze - Śniadowo (19,5 km)" - podała też Dyrekcja. 


Na przełomie lipca i sierpnia GDDKiA ogłosi przetargi na dokończenie trzech odcinków S5, na których odstąpiła od umowy z Impressa Pizzarotti: Nowe Marzy - Dworzysko (23,3 km), Dworzysko - Aleksandrowo (22,4 km) oraz Białe Błota - Szubin (9,7 km), zapowiedziano także.

"Ogłosiliśmy już ponowny przetarg na przebudowę i dostosowanie 22 km drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady pomiędzy węzłami Żary Zachód oraz Iłowa. W tym postępowaniu zrezygnowaliśmy ze stosowania dodatkowych kryteriów oceny ofert. Analiza dotychczasowych przetargów pokazała, że wykonawcy najczęściej w takim samym stopniu spełniali dodatkowe kryteria pozacenowe takie jak: szorstkość nawierzchni, czas realizacji czy doświadczenie personelu. W efekcie o wyborze najkorzystniejszej oferty i tak ostatecznie decydowała cena. Dlatego też w kolejnych przetargach rezygnujemy z dodatkowych kryteriów oceny ofert, których stosowanie wydłużało postępowanie i zwiększało wartość ofert" - czytamy dalej.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Dyrekcja planuje też ogłosić nowe przetargi w miejsce poprzednio unieważnionych. Dotyczy to budowy obwodnic:

- Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 (2,7 km),

- Poręby i Zawiercia na DK78 na odcinku I: Siewierz - Poręba - Zawiercie Kromołów (16,7 km),

- oraz odcinka S16 Borki - Mrągowo (13,1 km).

Listę ogłaszanych przetargów, tym razem na nowe odcinki z Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), uzupełnią jeszcze przed końcem sierpnia odcinki:

- S7 Płońsk - Czosnów (34,6 km),

- S7 Moczydło - Miechów (18,7 km),

- S5 Ornowo - Wirwajdy (5 km),

- S19 Rzeszów Południe - Babica (10,2 km), podsumowano w komunikacie.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: I. 2019   #GAMINGnaGIEŁDZIE, 29.11.2018, Warszawa
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes