Kończy się budowa linii obwodowej w Warszawie

27.07.2018 15:48  Logistyka/Transport
Kończy się budowa linii obwodowej w Warszawie We wrześniu lub w październiku linią obwodową w Warszawie pojadą pierwsze pociągi. Trasa łączy Dworzec Zachodni i Dworzec Gdański. Teraz kończy się tam generalny remont. Wymieniono tory, zbudowano nowe przystanki, perony i nowe wiadukty.

Jak mówi Agnieszka Safuta - Pawlak z Polskich Linii Kolejowych, w nadchodzący weekend odbędą się próby obciążeniowe. W niedzielę na nowe wiadkuty wyjadą specjalne lokomotywy. Każda z nich waży 120 ton. Specjaliści wykonają pomiary, które udokumentują poprawność wykonania inwestycji. W sumie na całej trasie są cztery wiadukty.

Modernizacja linii obwodowej to wstęp do remontu warszawskiego węzła kolejowego. W 2020 roku prawdopodobnie zostanie zamknięta na cztery lata linia średnicowa.

Jednak- jak mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PLK- ostateczne decyzje w sprawie przebiegu prac jeszcze nie zapadły. W tej chwili trwają prace nad pierwszymi koncepcjami. Szczegóły zostaną upublicznione we wrześniu lub w październiku.
Remot linii obwodowej kosztuje prawie 200 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Remont warszawskiego węzła kolejowego będzie jedną z największych tego typu inwestycji w kraju.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes