Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Kolejny odcinek Rail Baltica będzie zmodernizowany

13.06.2017 15:27  Logistyka/Transport
Kolejny odcinek Rail Baltica będzie zmodernizowany Kolejny odcinek trasy Rail Baltica pójdzie do remontu. Kolejarze podpisali dziś umowę na modernizację i przebudowę odcinka trasy z Sadownego do Czyżewa. Za pół miliarda złotych zostaną wymienione tory, sieć trakcyjna, a także powstaną nowe obiekty inżynieryjne.

Jak mówi Arnold Bresch z Polskich Linii Kolejowych, wśród nich znajdzie się między innymi nowy most na Bugu, a także dwie inne, podobne konstrukcje. Zostaną także całkowicie przebudowane stacje i perony.

Dzięki pracom, maksymalna prędkość pociągów będzie mogła wzrosnąć ze 120 do 160 kilometrów na godzinę.

Remontowana trasa to część tak zwanej Rail Baltici, która ma połączyć kraje Europy Środkowo - Wschodniej. Jak mówi prezes PLK Ireneusz Merchel, to jedno z najważniejszych zadań w Krajowym Programie Kolejowym. W naszym kraju inwestycja ma ułatwić transport pasażerski i towarowy we wschodniej Polsce. Dla krajów Europy Wschodniej trasa będzie wygodnym i szybkim połączeniem z całą Europą.

Prace związane z modernizacją odcinka Czyżew - Sadowne rozpoczną się w 2018 roku i potrwają ponad 20 miesięcy Podczas remontu linia będzie przejezdna. Pasażerowie muszą się jednak przygotować na dłuższą podróż na remontowanym odcinku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes