Lotos Lab i Lotos Kolej realizują projekt budowy dwóch lokomotyw hybrydowych

10.10.2018 12:05  Logistyka/Transport
Lotos Lab i Lotos Kolej realizują projekt budowy dwóch lokomotyw hybrydowych Lotos Lab i Lotos Kolej - spółki zależne Grupy Lotos - realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych w perspektywie do 2022 r., podała spółka

"Oznacza to, że obie modernizowane lokomotywy będą miały napęd elektryczny z baterii litowo-jonowej, natomiast napęd alternatywny będzie w jednej z lokomotyw spalinowy, a w drugiej wodorowy" - czytamy w komunikacie.

Realizowany projekt ma charakter testowy, dlatego zostaną w nim wykorzystane posiadane obecnie przez spółkę Lotos Kolej lokomotywy manewrowe. 

"Obecnie prowadzone są analizy, które mają doprowadzić do opracowania najbardziej optymalnego kształtu technicznego i finansowego projektu. W przypadku potwierdzenia założeń technicznych i ekonomicznych projekt będzie można rozszerzyć na większą skalę" - powiedział wiceprezes Grupy Lotos Patryk Demski, cytowany w komunikacie.

Cezura czasowa projektu mieści się w ramach aktualnie realizowanej strategii rozwoju, czyli do roku 2022, podano także.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 24,18 mld zł w 2017 roku.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes