Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

M. Morawiecki o konsultacjach przepisów dotyczących taksówek

14.06.2017 12:36  Logistyka/Transport
M. Morawiecki o konsultacjach przepisów dotyczących taksówek Ministerstwo rozwoju konsultuje z resortem infrastruktury przepisy dotyczące przewozu osób. Taksówkarze domagają się zaostrzenia przepisów dotyczących firm kojarzących kierowców z pasażerami.

Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy na kompromis między taksówkarzami a przewoźnikami osób. Jego zdaniem wszyscy przewożący osoby powinni podlegać badaniom lekarskim takim, jakie przechodzą taksówkarze. Mateusz Morawiecki ma za to wątpliwości czy w sytuacji, kiedy wiele osób korzysta z nawigacji satelitarnej, konieczne są egzaminy z topografii miast.

Minister Rozwoju i Finansów zwrócił też uwagę na podatki, które płacą taksówkarze i przewoźnicy. Ci pierwsi, jak podkreślał wicepremier płacą podatki w Polsce. Część firm pośredniczących między pasażerami i kierowcami, jak wyjaśnił Mateusz Morawiecki, nie płaci podatków na polskie szpitale, przedszkola czy drogi.

Trwają rządowe prace nad projektem ustawy, która ma uregulować rynek przewozów pasażerskich w miastach. Na początku maja Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że monitoruje wpływ platform internetowych kojarzących kierowców z pasażerami.

5 czerwca taksówkarze z Warszawy oraz innych polskich miast protestowali przeciwko działalności nielicencjonowanych pośredników. Jak wyliczyło Forum Obywatelskiego rozwoju, protest ten kosztował warszawiaków około 535 tysięcy złotych.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes