M. Wild o postulatach R. Trzaskowskiego

11.05.2018 12:30  Logistyka/Transport
M. Wild o postulatach R. Trzaskowskiego Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego powiedział, że przeniesienie lotniska poza obręb Warszawy jest zgodne ze światowymi tendencjami.

Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi kandydata PO w wyborach na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który dziś oświadczył, że jest przeciwny likwidacji lotniska Chopina w Warszawie. Argumentował, że przeniesienie ruchu lotniczego do portu w Baranowie spowoduje duże problemy. Mikołaj Wild odpowiedział, że budowa CPK gwarantuje rozwój lotnictwa w Polsce.

Przypomniał, że przed drugą wojną światową lotnisko było zlokalizowane na Polu Mokotowskim i zostało przeniesione w dzisiejsze miejsce ze względu na rozwój lotnictwa. Zaznaczył, że oddalanie portów lotniczych od miast jest światowym trendem. Jako dowód wymienił planowane nowe lotniska między innymi w okolicach Stambułu, czy Lizbony. "Poruszamy się w granicach tego, co zalecają najlepsi planiści na świecie" - podsumował Mikołaj Wild.

Centralny Port Komunikacyjny na powstać w 2027 roku. Uruchomienie CPK spowoduje zamknięcie lotniska Chopina dla ruchu pasażerskiego.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes