Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Logistyka/Transport

Min. Adamczyk: mam nadzieję, że Rosja wycofa się z regulacji dotyczących przewoźników

04.02.2016 18:22  Logistyka/Transport
Min. Adamczyk: mam nadzieję, że Rosja wycofa się z regulacji dotyczących przewoźników Minister Andrzej Adamczyk liczy na to, że Rosjanie wycofają się z wewnętrznych regulacji, które uderzają w polskich przewoźników drogowych. Szef resortu infrastruktury i budownictwa mówił o tym dziennikarzom w Brukseli po spotkaniu z unijną komisarz ds. transportu Violettą Bulc.

W przyszłym tygodniu ma dojść do kolejnego spotkania na temat problemów w przewozach towarowych między Polską a Rosją. Minister Adamczyk powiedział, że wczoraj zawieszono rozmowy, gdyż strona rosyjska chce nadal stosować przepisy krajowe, sprzeczne z polsko-rosyjskim porozumieniem.

"To nie może być tak, że prawo krajowe - w tym przypadku ustalenia rosyjskie - stoi w sprzeczności z umową międzynarodową" - podkreślił minister. Według niego wszystko wskazuje na to, że strona rosyjska wycofa się z wewnętrznych regulacji, które uderzają w polskich transportowców.

Minister Andrzej Adamczyk powiedział też, że podczas dzisiejszej rozmowy komisarz Bulc wyraziła zrozumienie dla problemów polskiego sektora transportowego i przekonanie, że polskim negocjatorom uda się dojść do porozumienia ze stroną rosyjską.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes