Min. infrastruktury - inwestycje kolejowe przyspieszają

01.12.2017 11:32  Logistyka/Transport
Min. infrastruktury - inwestycje kolejowe przyspieszają Polskie Linie Kolejowe podpisały w tym roku kontrakty na remont linii o wartości przekraczającej 20 miliardów złotych. To więcej, niż zakładano na początku tego roku. Ministerstwo Infrastruktury i PLK podsumowały plan inwestycji.

W tej chwili realizowane są inwestycje także o wartości 20 miliardów złotych. Do końca roku ta suma powiększy się o kolejne 10 miliardów złotych. Jak mówi prezes PLK Ireneusz Merchel, w grudniu zostaną podpisane kolejne umowy na modernizację sieci kolejowej. Ich wartość będzie się wahać od półtora do dwóch miliardów złotych.

Na koniec roku suma podpisanych kontraktów i kontraktów już realizowanych wyniesie około 30 miliardów złotych, co stanowi prawie połowę Krajowego Programu Kolejowego. Jak mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, oznacza to duże przyspieszenie inwestycji na kolei. Podkreślił on, że dziś realizujemy już projekty na przyszłą perspektywę unijną.

Polskie Linie Kolejowe zapowiadają jednocześnie zmianę systemu naliczania opłat za korzystanie z sieci. Rekompensaty za utrudnienia w czasie remontów będą wypłacane w każdym przypadku, jeżeli pociąg będzie miał wydłużoną trasę powyżej 40 kilometrów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes