Minister Adamczyk o Nowym Jedwabnym Szlaku

13.03.2018 15:01  Logistyka/Transport
Minister Adamczyk o Nowym Jedwabnym Szlaku Polsce zależy na uczestnictwie Ukrainy w tak zwanym Nowym Jedwabnym Szlaku - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas forum Europa - Ukraina, które odbywa się w Jasionce pod Rzeszowem.

Szef resortu mówił między, że Polska wiąże nadzieję z ogłoszoną w ubiegłym roku ukraińską inicjatywą Go Highway. Wyjaśnił, że Go Highway może być przedłużeniem polskiej autostrady A4 na Ukrainę. To pozwoli bezpiecznie dostarczać ładunki z Chin oraz Ukrainy i innych państw do Europy i w drugą stronę - z Europy na Wschód.

Inicjatywę ogłosił ukraiński odpowiednik GDDKiA czyli Ukrawtodor kierowany przez byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Minister Adamczyk liczy też na szlak przez Morze Kaspijskie. Dodał, że Polska jest uczestnikiem i udziałowcem tego projektu i już pracuje nad wspólnymi taryfami przewozowymi w zakresie transportu kolejowego.Transkaspijski korytarz komunikacyjny ma prowadzić z Chin przez Kazachstan, Morze Kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję, Morze Czarne, Ukrainę do Polski.

W Forum Europa-Ukraina uczestniczy około 500 osób. Imprezie towarzyszą targi, podczas których prezentuje się około 70 podmiotów zarówno z Polski Ukrainy, jak i z Węgier, czy Rumunii.

Forum odbywa się po raz jedenasty. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes