Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad dużą obwodnicą Warszawy

13.04.2018 14:47  Logistyka/Transport
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad dużą obwodnicą Warszawy W ministerstwie infrastruktury rozpoczęły się prace nad planami budowy tak zwanego ringu, czyli dużej obwodnicy Warszawy. Szef resortu Andrzej Adamczyk powiedział, że na razie powstaje wstępne studium. Podkreślił jednak, że taka obwodnica jest stolicy bardzo potrzebna.

Na razie nie wiadomo, w jakiej odległości od centrum będzie się znajdować planowana droga. Adamczyk powiedział, że w tej chwili trwają analizy dotyczące tej kwestii. W tak zwanym studium korytarzowym znajdą się wytyczne, czy droga powstanie w odległości 20, 30, czy 50 kilometrów od centrum miasta.

Przedstawiciele Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad argumentują, że obecna obwodnica w ciągu tras S2 i S8 już teraz w szczytach natężenia ruchu jest bardzo mocno obciążona. Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w 2015 roku zanotował na moście Grota Roweckiego w ciągu S8 ponad 140 tys. pojazdów. To wartość średniego dobowego rocznego ruchu a notowane są wzrosty ruchu nawet do 200 tys. pojazdów. Tłoczno robi się także na zachodnim wylocie z Warszawy i zachodnio-południowej obwodnicy w ciągu drogi S2.

Minister zadeklarował, że warszawski ring powinien powstać do 2027 roku, kiedy zostanie oddany do użytku Centralny Port Komunikacyjny. W tej chwili trwa budowa tak zwanej Południowej Obwodnicy Warszawy. Droga, której oddanie planowane jest w roku 2020 przebiega w granicach miasta.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes