Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło plan modernizacji kolei

07.02.2018 15:39  Logistyka/Transport
Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło plan modernizacji kolei Ministerstwo infrastruktury przedstawiło plan modernizacji kolei do 2023 roku. Prezentacji wysłuchali posłowie z Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Plan zakłada między innymi wzrost prędkości pociągów na głównych odcinkach oraz ułatwienie dostępu do głównych ośrodków gospodarczych kraju. Przewiduje również, że żadna linia kolejowa nie będzie zlikwidowana, a także modernizację tych najważniejszych, mówiTomasz Buczyński z ministerstwa infrastruktury. Chodzi między innymi o rozwój połączeń ze Śląskiem oraz z portami morskimi. Zmodernizowane zostaną także trasy do Warszawy oraz stołeczna linia średnicowa - jedna z najbardziej uczęszczanych tras w kraju.

Modernizacja czeka także odcinki służące do transportu intermodalnego.

Modernizacja ma przynieść poprawę komfortu podróżowania i skrócenie jego czasu. Plany dotyczą wszystkich kategorii pociągów. Tomasz Buczyński zapowiedział, że do 2023 roku pociągi ekspresowe będą jeździć o 22 procent szybciej. Ich średnia prędkość wyniesie 110 kilometrów na godzinę - 20 kilometrów na godzinę szybciej, niż obecnie. Prędkość pociągów pośpiesznych wzrośnie o ponad 40 procent, a regionalnych o 18 procent. Składy towarowe mają jechać szybciej o połowę.
Plan został przyjęty przez Radę Ministrów w połowie stycznia tego roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes